Bursa
Çok Bulutlu
14.9°

Midilli cinsi ata alkollü içecek içirdiler

GÜNCEL , 30 Nisan 2019 Salı, 15:10

Antalya'ya gezi için gelen üniversite öğrencileri, eğlenmek için gittikleri macera parkındaki Midilli cinsi atlara alkol içirince karakolluk oldu. Atlara içki içirirken çekilmiş görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine hayvanseverlerin ihbar ettiği öğrenciler karakola götürüldü, 700 TL para cezasına çarptırılarak serbest bırakıldı.

Midilli cinsi ata alkollü içecek içirdiler

Olay, Kemer ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencilerinden bir grup, düzenlenen gezi kapsamında Kemer'in Kiriş Mahallesi'nde bulunan bir otele yerleşti. Hafta sonu Kuzdere Mahallesi'nde bulunan macera parkına giden öğrenciler, ATV ile Quad Safari turuna çıkarken, birkaç öğrenci alkollü oldukları için geride kaldı. Öğrenciler, konukların sevebilmeleri için görünür yerde bulunan midilli cinsi minyatür atları görünce, ellerindeki alkol şişelerindeki içkiyi hayvanların önüne dökerek içmelerini sağladı.

ATLARA BİRA İÇİRDİKLERİ GÖRÜNTÜYÜ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR
İçkili öğrencilerin atlara bira içirirken çekilmiş görüntülerini sosyal paylaşım sitesinde yayınlayınca, durumu fark eden hayvanseverler duruma paylaşımlarıyla tepki gösterdi.

Olayı öğrenen Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Av. Alev Ersan'ın başvurusu üzerine Kemer Emniyet Müdürlüğü Ekipleri öğrencilerin konakladığı otele giderek 4 kişiyi gözaltına aldı. Öğrenciler daha sonra Jandarma'ya teslim edildiler. Hayvanlara Jandarma tarafından kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek suçlarını içine alan 5199'uncu maddesi 14 / A fıkrasından hareketle Madde 28/K fıkrası uyarınca kişi başı 700 TL idare para cezası verilerek serbest bırakıldı.

Akyaka hiç bu kadar 'sakin' olmadı
Akyaka hiç bu kadar 'sakin' olmadı
Hong Kong'da Çin protestosu
Hong Kong'da Çin protestosu
Bursa'da bir bayram günü
Bursa'da bir bayram günü
MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı