Bursa
Puslu
enBursa Haber

Microsoft efsanesi geri dönüyor!

TEKNOLOJİ , 29 Haziran 2018 Cuma, 12:23

Microsoft'un 2003 yılından klasiği Intellimouse 3.0'ın hayranları, Microsoft'un söz verdiğine göre orijinal ile aynı ruha sahip olacak.

Microsoft efsanesi geri dönüyor!

Microsoft'un Cihazlar Tasarım Yöneticisi Simon Dearsley, bu hafta yaptığı açıklamada yeni Classic Intellimouse'un parçalarının, ilhamı olan orijinal Intellimouse 3.0 ile aynı olacağını söyledi. Önemli olan iyileştirmelerin arasında ise tuş ve takip teknolojisi ile modern çağa uygun bir şekilde güncellenmiş malzemeler yer alacak.

Microsoft Classic Intellimouse'un fiyatı ise 40$ olarak belirlenmiş durumda. BlueTrack algılayıcı raporlarının belirttiğine göre fare hareketleri saniyede 1000 sefere kadar takip ediliyor ve 3200'e çıkabilen DPI ayarı bulunuyor. Bu da fareye Microsoft'un son zamanlarda sunduğu diğer fare Microsoft Surface Precision Mouse ile aynı doğruluğa sahip olması anlamına geliyor.

Ancak Surface Precision Mouse'un aksine Classic Intellimouse kablolu ve bu da oyunlardaki gecikmesini düşürüyor. Her ne kadar farenin tasarımı büyük oranda her iki ele de uygun olsa da, sadece fareyi sağ el ile kullanan kişiler cihazın yanındaki iki ek tuştan faydalanabilecekler gibi gözüküyor.