Bursa
Açık
20.7°

Michelle Obama duygusal iniş çıkışlar yaşıyorum

MAGAZİN , 09 Ağustos 2020 Pazar, 15:59

ABD eski first lady'si Michelle Obama, karantina dönemi ve ABD'de yaşanan gerginlik nedeniyle hafif derece depresyon yaşadığını itiraf etti.

Michelle Obama  duygusal iniş çıkışlar yaşıyorum

Michelle Obama pandemi döneminde ailesi ve toplumun geçirdiği değişimi anlattığı podcast yayınında uyku düzeninin bozulduğunu ve gecenin ortasında uyanmaya başladığını söyledi. Michelle Obama, "Hafif derecede bir depresyon yaşadığımı biliyorum. Sadece karantina yüzünden değil. ABD'deki ırksal sorunlar ve her gün bu yönetimin ikiyüzlülüğünü tanık olduğum için. Çok üzücü" dedi.

Obama şöyle devam etti: "Duygusal inişler çıkışlar yaşıyorum. Sanırım herkes böyle şeyler yaşıyor. Kendiniz gibi hissetmediğiniz zamanlar. Yaklaşık bir haftadır bu duyguya teslim oldum ve kendime yüklenmemeye başladım." Obama Siyahların Hayatı Değerlidir protestoları ve ülkeye musallat olan gerginliğin ruh halini etkilediğini söyledi.

Eski first lady "Her gün siyah bir adamın, siyah bir kişinin aşağılandığı, yok yere suçlandığı, incitildiği ya da öldürüldüğü haberlerini duymak insanı yıpratıyor. Ve bu, hayatımda daha önce hissetmediğim bir ağırlığa neden oldu" dedi.