Bursa
Çok Bulutlu
23.9°

MHP milletvekili Baki Şimşek'ten EYT'lilere umut veren açıklama

EKONOMİ , 22 Ekim 2019 Salı, 15:49

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, EYT ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şimşek, "EYT sosyal bir dram haline dönüşüyor" dedi.

MHP milletvekili Baki Şimşek'ten EYT'lilere umut veren açıklama

MHP Milletvekili Baki Şimşek Bengütürk TV'de Cem Açıkgöz'ün sunduğu programa katıldı.

Şimşek, EYT sorusuna, "Şu anda EYT bekleyenleri işe almıyorlar. Özellikle sağlık hizmetinden faydalanamıyor dolayısıyla hizmet süresinin dolduranların bütün vatandaşları sağlık hizmetlerinin ı kapsamasını istiyoruz. Bu bir an önce çözülmeli yoksa sosyal bir drama dönüşüyor. EYT ile ilgili gereken yapılmalıdır" diye konuştu.

Şimşek, sahada dolaşırken vatandaşların EYT sorununu sorduklarını belirterek, "Çünkü biz sahada dolaşırken vatandaşlarla birebir her oturduğumuz ortamda 1 tanesi karşımıza çıkıyor. "EYT ne olacak? "diyor. "Beni bu yaştan sonra kimse işe almıyor"diyor. Bu kademeli olur. Zaten devlet memuru olanlar çoğu EYT'de çıksada emekli olmaz. Ben o kadar büyük boyutta bir yük çıkacağını da tahmin etmiyorum. Çünkü devlet memuru sözün gelişi 6 bin lira maaş alıyor. Emekli olduğunda bunun maaşı 3 bine düşüyor. Dolayısıyla 65 yaşını doldurmamış devlet memurlarının EYT çıksa da emekli olmayacaklar" dedi.