Bursa
Parçalı Bulutlu
5.9°
enBursa Haber

MHP'li Vahapoğlu: Saadet'i kim finanse ediyor?

BURSA , 14 Haziran 2018 Perşembe, 13:28

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Bursa 2. Bölge Milletvekili adayı Mustafa Hidayet Vahapoğlu'ndan Saadet Partisi'ne "finans" sorusu geldi. Vahapoğlu, Saadet Partisi'nin seçim çalışmalarının maliyetini kimin finanse ettiğini sordu.

MHP'li Vahapoğlu: Saadet'i kim finanse ediyor?

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Bursa 2. Bölge Milletvekili adayı Mustafa Hidayet Vahapoğlu, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Vahapoğlu'nun, Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz'ın bugünkü köşesinde yer alan açıklamaları şöyle:

'İHTİYAÇ VAR KI BURADAYIM...'

"Genel Başkanların, genel başkan yardımcılarının, genel sekreterleri ve genel sekreter yardımcılarının şehirleri olmaz. Genel Başkan nerede ihtiyaç duyuyorsa orada görev verir. Benim ihtisas alanıma ihtiyacı var ki buraya gönderdi."

'SEÇMEN MHP'NİN LEHİNDE'

"Türkiye'yi ve toplumu iyi bildiğime inanıyorum. Hedefimiz Bursa'dan 20 milletvekili çıkarmak. Seçmende, kamuoyu araştırma şirketleri dışında fevkalade farklı yaklaşım görüyorum. MHP lehine bir tavır gözlüyorum. İYİ Parti bizden götürdüğünü o tarihte götürdü. Şimdi CHP'den alır, AK Parti'deki memnuniyetsiz seçmenden alır, ama bizden gidecek oy yok. CHP de kendinden giden oyları durdurdu. Buna karşın hem İYİ Parti, hem Saadet CHP'ye çalışacak."

'SAADET'İ KİM FİNANSE EDİYOR?'

"Saadet Partisi son derece maliyeti yüksek çalışmalar yapıyor. Sonuç alamayacakları bir seçimde bu kadar yüksek maliyeti kim finanse eder merak ediyorum."

'ERDOĞAN KAZANIR'

"Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 51'in üstünde oyla Sayın Cumhurbaşkanı kazanır. Meclis kompozisyonu Cumhur İttifakı lehine olur, erken seçim de söz konusu olmaz."