Bursa
Parçalı Bulutlu
13°

MHP'den Mudanya Belediyesi'ne sert çıkış

BURSA , 25 Mart 2020 Çarşamba, 20:45

Mudanya Belediye Meclisi MHP Grup Sözcüsü Bülent Erden'den belediye yönetimine sert eleştiriler geldi. Kapalı pazar alanının geri dönüşüm firmasına kiraya verildiğini, ancak hijyen koşullarına uyulmadığını savunan Erden, Mudanya Belediyesi'nin gayrimenkullerini sattığını öne sürdü.

MHP'den Mudanya Belediyesi'ne sert çıkış

Bursa'nın Mudanya ilçesindeki dolgu alanında bulunan kapalı pazar alanının kapatılmasına ilişkin tartışmalar büyüdü.

Mudanya Belediye Meclisi Üyesi ve MHP Grup Sözcüsü Bülent Erden, kapalı pazar alanının neden kapatıldığı sorusuna yanıt alamadıklarını belirterek, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ı eleştirdi.

Kapatılan pazar alanının bir geri dönüşüm firmasına kiraya verildiğini savunarak, söz konusu alanın fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Erden, "Belediye mülklerinin kiraya verilmesine karşı değiliz, ama korona ile ülke kırılırken, hijyen şartları oluşmayan, mahallenin ortasına belediye marifeti ile kazandırılan hurdalığa da müsamaha gösteremeyiz. Köşe bucak her yer ilaçlanırken, Pazar yerinin göz ardı edilmesine göz yumamayız. Derhal gereken yapılmalı ve bu alan boşaltılmalıdır" dedi.

Mudanya Belediyesi, Halitpaşa Mahallesinde yeni bir pazar yeri inşa edileceğini açıklarken, MHP'den gelen bir başka eleştiri de belediyenin mali durumuna ilişkindi.

Belediyenin SGK, muhtasar ve KDV borçlarının faizler hariç 11 milyon TL'ye ulaştığını ve bu nedenle gayrimenkul takasının gündeme geldiğini savunan MHP'li Erden, "Kaynağın kredi ile sağlandığı Yıldıztepe projesi dışında herhangi bir yatırım yok. Temel hizmetler dışında bir yatırım yapılmadı. Hal böyleyken borçlar neden ödenemedi? Borç karşılığı takas edilenlerin dışında gayrimenkul satışlarının gerekçesi nedir?" diye sordu.