Bursa
Parçalı Bulutlu
23.2°

MHP'den emekli tepkisi

EKONOMİ , 25 Mart 2020 Çarşamba, 00:02

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara, TBMM'deki oturumda emeklilerin rahat yaşamalarının gerektiğini söyledi.

MHP'den emekli tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin TBMM'de yapmış olduğu konuşmada emekli ve yaşlıların hakettikleri değeri görmediklerini belirtti.

'EMEKLİ VE YAŞLILARA GEREKLİ ŞARTLARI SAĞLAMAMIZ GEREKMEKTEDİR'

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, TBMM'de yaptığı konuşmada, "Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak, çözüm üretmek hepimizin insanlık görevidir. İstikbalimize güvenle bakabilmemiz adına, emekli ve yaşlılara iyi bir yaşam sürdürebilmeleri için gerekli şartları sağlamamız gerekmektedir. Bu hususta yapılan düzenlemeler elbette ki çok kıymetlidir. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sağlamak devletimizin ve biz milletvekillerimizin asli görevidir. Unutmayalım ki bir gün hepimiz yaşlanacağız.

Sözlerime cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle son vermek istiyorum. "Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır." Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış onlara karşı, minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur. Hassas davranmamız gereken şu günlerde yaşlılarımıza sahip çıkalım, onları korumak için kurallara uyalım ve ihtiyaçlarını gidermek için yardımcı olalım." dedi.

'DEVLETİ YAŞATMANIN YOLU İNSANI YAŞATMAKTAN GEÇER'

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara'nın konuşmasında ise, "Devleti yaşatmanın yolunun insanı yaşatmaktan geçtiğine, ülkelerinin değerinin insanlara verdiği değerle artacağına ve istikbale güvenle bakabilmek için şehit yakını, gazi, emekli ve yaşlıların onurlu bir yaşam sürmesinin temin edilmesi gerektiğine inanmaktayız." ifadeleri yer aldı.