Bursa
Açık
16.2°
enBursa Haber

MHP'de sürpriz karar

GÜNCEL , 27 Haziran 2018 Çarşamba, 12:04

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sefer Aycan'ı genel başkan yardımcılığı görevinden aldı.

MHP'de sürpriz karar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sefer Aycan'ı genel başkan yardımcılığı görevinden aldı.

Aycan, parti içi eğitim, si,yaset ve liderlik okulundan sorumlu genel başkan yardımcısıydı.

MHP'den yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan'ın, Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alındığı bildirildi.

Aycan, kendisine telefonla ulaşan gazetecilere Kahramanmaraş'tan Ankara'ya gittiğini söyleyerek, genel başkan yardımcılığı görevinden alındığına ilişkin kararın kendisine ulaşmadığını ve yorum yapmayacağını ifade etti.

Aycan dün yaptığı açıklamada MHP'nin Meclis'te kilit konuma geldiğini söylemiş ve "Bundan sonra mecliste siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

SEFER AYCAN KİMDİR?

16 Mart 1963'te Kahramanmaraş'ta doğdu. Baba adı Hanifi, anne adı Kifayet'tir. Tıp Doktoru, Halk Sağlığı Uzmanı; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamladı ve burada profesör doktor olarak görev yaptı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı ve Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevlerinde bulundu.İngilizce bilen Aycan, evli ve 2 çocuk babasıdır. 24 Haziran'da Kahramanmaraş'tan Meclis'e girdi.