Bursa
Çok Bulutlu
27.1°

Metiner'den Arınç'a! Bursa'da FETÖ kadrolaşması yaptı...

BURSA , 30 Haziran 2020 Salı, 00:17

AK Parti'nin geçmiş dönem milletvekillerinden Mehmet Metiner'den FETÖ'nün Bursa'da kadrolaşmasına ilişkin dikkat çekici açıklamalar geldi. Metiner, Bülent Arınç'ın bakanlık yaptığı dönemde Bursa'da FETÖ kadrolaşması yaptığını söyledi.

Metiner'den Arınç'a! Bursa'da FETÖ kadrolaşması yaptı...

AK Parti eski milletvekillerinden Mehmet Metiner, gazeteci Hadi Özışık'ın YouTube kanalında Bülent Arınç'a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın bakanlık yaptığı dönemde Bursa'da FETÖ kadrolaşması yaptığını söyledi.

Metiner, şunları söyledi:

'İNSAN BİRAZ YALANDAN ARİ KONUŞUR'

''17-25 Aralık sürecine kadar bunların gerçek yüzünü görmemiş olabiliriz. Her birimizin çeşitli düzeylerde ilişkileri olabilir. Ama 17/25 Aralık'tan itibaren biz canhıraç bir şekilde bunların FETÖ yüzünü gördükten sonra bitirmeye çalışan insanlarız. Şimdi Bülent Arınç farklı bir tarih yazıyor. 'Adam meğer FETÖ'yle mücadelede başı çeken siyasi aktörlerden biriymiş de biz adam haksızlık ediyoruz!' Aynı dönemde Meclis'teydik ya, bari bizlerin de dinlediğini düşünerek biraz insan yalandan ari konuşur, gerçek konuşur, özeleştiri verir. Bakanlık yaptığın her yerde sen FETÖ kadrolaşması yapacaksın. Buna Abdullah Gül de dahil yani. FETÖ'nün bütün elemanlarını yerleştireceksin. Dersaneler sürecinde liderimize canhıraç bir şekilde itiraz edeceksin."

Arınç'ın başta TRT olmak üzere her yerde FETÖ kadrolaşması yaptığını belirten Metiner, sözü Bursa'ya getirerek şöyle devam etti:

'ARINÇ BURSA'DA FETÖ KADROLAŞMASI YAPTI'

"En son Bursa Milletvekiliydi, Başbakan yardımcısıyken. Bursa'da Başbakan Yardımcısı olduğu dönem 17/25 Aralık sürecinden sonradı. Yüce Divan oylamasının olduğu dönemde Başbakan Ahmet Davutoğlu'ydu, kendisi de Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsüydü. Ben de o Meclis'te milletvekiliydi."

ENBURSA.COM'DA DA GÜNDEME GELDİ

Mehmet Metiner'in Arınç'ın Bursa'da FETÖ kadrolaşmasını sağladığı yönündeki açıklamaları enBursa.com'un son günlerde yaptığı yayınların ne kadar isabetli olduğunu da ortaya koydu.

FETÖ'nün Bursa'daki medya yapılanması ve söz konusu yapılanmanın AK Parti içinde çıkarmaya çalıştığı kaos, enBursa.com'un yazı dizisinde de yer aldı. Süreç 2008'lerde başlamış, Arınç'ın Bursa'ya geldiği 20011 yılıyla birlikte hız kazanmıştı.