Bursa
Açık
27.2°

Meteoroloji uyardı! Bursa'da...

BURSA , 20 Nisan 2019 Cumartesi, 13:52

Meteoroloji, yurt genelinde hava sıcaklıklarının hissedilir derece azalacağını belirterek İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde kar yağışının etkili olacağını duyurdu. Sıcaklıklar Bursa'da da hissedilir derecede azalacak.

Meteoroloji uyardı! Bursa'da...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceğini duyurarak yurdun iç ve doğu bölgeleri için kar yağışı uyarısında bulundu.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Antalya ve Konya dışında tüm bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor.

SICAKLIKLAR YURT GENELİNDE HİSSEDİLİR DERECEDE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA'DA HAVA DURUMU

Bursa bugün parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10 derece.

BURSA'DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU