Bursa
Açık
20.1°
enBursa Haber

Mesut Mestan mazbatayı aldı!

BURSASPOR , 24 Haziran 2019 Pazartesi, 12:38

Dün gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul'da Bursaspor Kulübü'nün başkanlığına seçilen Mesut Mestan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bugün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde, mazbatalarını Genel Kurul Divan Başkanı'ndan aldı. Törene Ali Ay yerine, önceki dönem ikinci başkanı Cem Öztürk katıldı.

Mesut Mestan mazbatayı aldı!

Olağanüstü Genel Kurul'da oy çokluğu ile başkanlığa seçilen Mesut Mestan ve ekibinin yanı sıra Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanlığına seçilen Tayfur Serdar Güllülü, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Devir teslim törenine Ali Ay yönetimi adına 2. Başkan Cem Öztürk, Genel Kurul Divan Başkanı Emre Akçil ve üyeler, Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, Başkan Mesut Mestan, yönetimi ve kurulları ile Bağımsız Denetleme Kurulu başkanlığına seçilen Tayfur Serdar Güllülü ve ekibi katıldı.

Mesut Mestan, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde düzenlenen törende mazbatasını Genel Kurul Divan Başkanı Emre Akçil'den aldı. Genel Kurul Divan Başkanı Emre Akçil, törende yaptığı açıklamada, "İlgili genel kurul tutanağı hazırlanmış olup sayın divana sunulmaktadır. Yapılmış olan olağanüstü seçimli genel kurulda tek liste olarak göreve hazır bulunan başkanımız Mesut Mestan ve yönetimi tek liste olarak oy birliği ile başkanlığa kabul edilmiştir. Mazbatayı sayın başkanımız Mesut Mestan'a huzurlarınızda vermek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun."

Mestan, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, "Sayın Divan, değerli basın mensupları, dün olağanüstü kongrede ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza bu önemli görev verildi. Bu saatten sonra hepimizin Bursaspor için çalışmasını arzu ediyoruz. Hesapları kitapları bir kenara bıraktık. Var gücümüzle nasıl Süper Lig'e çıkarız onun çalışmasını yapmayı arzu ediyoruz. Tüm enerjimizi buna harcayacağız. Bursaspor hepimizden önemli. Bursaspor'umuzu layık olduğu Süper Lig'e çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Sizlerden de destek bekliyoruz" diye konuştu.

Mesut Mestan'ın konuşmasının ardından Genel Kurul Divan Başkanı Emre Akçil, Bağımsız Denetleme Kurulu'na seçilen Tayfur Serdar Güllülü'ye mazbatasını verdi. Akçil, "Tayfur Serdar Güllülü'nün Bağımsız Denetleme Kurulu, oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Kendileri Bursaspor kulübü derneği yeni denetleme kurul olarak hazır bulunmaktadır. Kendilerine de mazbatasını takdim ediyorum hayırlı uğurlu olsun."

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç ise, "Önümüzde zor bir süreç var. Bu zor dönemde bu göreve talip olan hakikaten başlarını değil gövdelerini taşın altına koyan arkadaşları tebrik ediyorum. Bizlere düşen tüm Bursa camiası olarak arkalarında durup hep birlikte destek olmak. Bunun bilincinde olmasını diliyorum. Başarılar dilerim. Ayrıca her şeye rağmen çok spekülasyonlar yaratıldı. Geçmiş yönetime de -hatasız kul olmaz- harcadıkları mesai için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.