Bursa
Açık
23.4°

Mesut Bakkal: 'Zor durumda geldim...'

BURSASPOR , 28 Nisan 2019 Pazar, 18:43

Bursaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, "Zor durumda geldiğim bir ortam. Bu ortamlara alışkınım. Ben inanıyorum. İnanmasam gelmezdim. İnat etmemiz gerekiyor. İnsanları anlayabiliyorum. Ama daha 4 maç var. Hiçbir maç oynanmadan, kimse göbek kesemez."

Mesut Bakkal: 'Zor durumda geldim...'

Bursaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Akhisarspor'la 0-0 berabere kalınan maçın sonrası şu açıklamayı yaptı:

"Hedef üç puandı. Önemli bir avantajı kaçırdık. Ortada geçen bir maçtı. Öndeki üretkenliği biraz daha arttırmamız gerekiyordu. Oyuna müdahale etme şansımız biraz sıkıntılı kaldı. Çift forvete dönebilirdik. Barış'ın sakatlanması, Sakho'nun sakat sakat oynaması. Tunay'ın da maçı sakat tamamlaması elimizi bağladı. Bir iki gol pozisyonumuz da var. Mağlup da olabilirdik.

Stres vardı. Ben bunları çok yaşadım. Taktik ve oyun anlayışının bittiği yerdeyiz. Ön tarafta üretken olmamız gerekirdi.

Rakibin de girdiği pozisyonlar var. Zor durumda geldiğim bir ortam. Diri bir takımım var. Camianın ve taraftarın tepkisi olmadı. Son dakikaya kadar sabrediyorlar. Bu süreç böyle geçecek. Dört tane maçımız kaldı. Hepsini de yenebiliriz. Kendi sahamızdaki Akhisarspor ve Göztepe maçını yüzde 100 kazanmamız gerekiyor diye bakmıştık. Ama bu sonuçlar da olur.

Çok yaşadığım için biliyorum. İnat etmemiz gerekiyor. İnsanları anlayabiliyorum. Çok çalıştım bu ortamlarda. Daha sonraki maçlarda birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Buradan çıkacağız. Ben buna inanıyorum.

Üzüntülüyüz ama umutsuz değilim. Çünkü ligin üretkenlik anlamında az ama tempo anlamında ligde ilk üçe giren takımımız var. Bundan sonra kalan maçlarda bu durum bize fayda sağlayacak.

"MAĞLUP DA OLABİLİRDİK"

Belki taraftarları biraz kızdırabiliriz ama gerçekten mağlup da olabilirdik. Son dakikada galip de gelebilirdik. Kesinlikle umutsuz değilim. Bu stresli ortamda gerekeni yapalım. Bursaspor çok büyük camia. 30'a puandayız. 4 maç kaldı. Devam edeceğiz. Sinirlerimize hakim olarak desteğe devam edeceğiz. Taraftarımıza da teşekkür ediyorum.

Oynayacağız, yeneceğiz. Göztepe gitti Başakşehir'i yendi. Bu ligde her şey olabilir.

Kaosun içindeyiz. Bunun için de devam. Rica ediyorum devam edelim."

"ERTUĞRUL ERSOY İYİ NİYETLİ"

"Ertuğrul'un davranışını görmedim. Kaptanımızın iyi niyetle yaptığı bir hareket."

"İNANDIĞIMIZ İÇİN GELDİM"

"Ben inanmasam Bursaspor'a gelmezdim. Kurtaracağımıza inandığımız için geldik. Burası çok büyük camia. Hiçbir maç oynanmadan, kimse göbek kesemez."