Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
10.1°

Mestan: Amacımız her zaman daha iyiyi yapmak

BURSASPOR , 27 Temmuz 2019 Cumartesi, 11:55

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, Gençlik Geliştirme Program Sorumluluğu görevine getirilen Koray Tanrıverdi'nin imza töreninde konuştu. Mestan, "Amacımız her zaman daha iyiyi yapmak" dedi.

Mestan: Amacımız her zaman daha iyiyi yapmak

Bursaspor, Gençlik Geliştirme Program Sorumluluğu görevine getirilen Koray Tanrıverdi için Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde Başkan Mesut Mestan, Sportif Direktör Selçuk Erdoğan, A Takım Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, yönetim kurulu üyeleri ve altyapı ve futbol okulu antrenörlerinin de katılımıyla imza töreni düzenledi.

1 ay önce göreve geldiklerini ve altyapıda yapılanma kararı aldıklarını belirten Başkan Mestan, "Altyapımızla her zaman çok övünüyoruz. A Takımımıza buradan oyuncu kazandırıyoruz. Koray hocamızın ve ekibinin başarılı olacağına inanıyoruz, güvenimiz tamdır" dedi.

'DAHA İYİSİNİ YAPMAK İSTİYORUZ'

Altyapıda her zaman daha iyiyi yapmak istediklerini belirten Mesut Mestan, "Biz de bugün destek amacıyla sportif direktörümüz, teknik direktörümüz, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla ve antrenörlerimizle buradayız. Bundan sonraki süreçte inşallah bugüne kadar olan şampiyonlukların üzerine koyarak daha iyi ve daha güzelini yaparız. Amacımız her zaman daha iyiyi yapmak. İnsanoğlu her zaman kendini geliştirir, biz de modern çağa ve modern dünyaya ayak uydurma adına daha iyisini yapmak ve Bursa ile Bursaspor camiasına layık olmak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

'TUĞLA KOYMAK İSTİYORUZ'

Bursaspor'un altyapısının Türkiye'nin lokomotifi olduğunun altını çizen Koray Tanrıverdi ise şunları söyledi:

"Bursaspor altyapıda kendini ispatlamış bir kurum. Dolayısıyla bizim tek düşüncemiz, Vakıfköy'e bir tuğla daha koymak. Bunun çabası içerisinde olacağız. Bursaspor'u, Vakıfköy'ün havasını bilen bir teknik ekip kurduk. Birbiriyle bağlantılı çalışan, güvenen, donanımlı bir ekip ile beraber her geçen gün daha iyisini inşa ederek Bursasporumuza nasıl katkı sağlarız bunun uğraşı ve çabası içerisinde olacağız."

'HEPSİ DONANIMLI'

"Ekibimizle beraber geçmiş yıllarda olduğu gibi Bursaspor altyapısını tekrar başarıdan başarıya koşturmak için var gücümüzle üreteceğiz ve çalışacağız. Her bir arkadaşım alanında donanımlı, uzman ve tecrübeye sahip arkadaşlarımız. Bursaspor'un bize bugüne kadar hiç olmadığı kadar ihtiyacı var. Bu sorumluluğun bize getirdiği tüm yükün farkındayız. Bu değişim ile beraber sadece Vakıfköy ailesi olarak odaklanmamız gereken nokta olan eğitime verdiğimiz önemi yaptığımız çalışmalarla ve üreteceğimiz projelerle hep beraber paylaşacağız."

'ÇOK DAHA FAZLA ÜRETMEMİZ LAZIM'

Yalçın Koşukavak da "Böylesine fiziki şartlara sahip bir kulübün çok ciddi bir üretim içerisinde olması gerekir" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Vakıfköy'ün kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Genç teknik adam, 'Bursaspor'un neresine gidersem çok büyük bir camia olduğunu hissettiriyor. Altyapı ile alakalı konuştuk mu saatler yetmez, hepimizin kanayan yarası ama böylesine fiziki şartlara sahip bir kulübün çok ciddi bir üretimle bunu ispat etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ülke futbolunun da çok iç acıcı olmadığı bir durumda futbol kulüplerinin kalbi altyapılar, atardamarları da antrenörlerdir. Biz profesyonel performans takım antrenörlerinden çok daha fazla saygıyı hak ediyor altyapı antrenörleri. Bizden daha fazla emekçiler, üretiyorlar ve zaman harcıyorlar. Onlara çok saygı duyuyorum. Altyapı antrenörleri bence kurtuluşumuz. Çok genç ve dinamik bir ekip var. Bursaspor'un yeniden zirveye projesinde birlik olur hareket edebiliriz' dedi.

Bursaspor'un altyapısı şu isimlerden oluştu

Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu: Koray Tanrıverdi
U19 Teknik Sorumlu: Muzaffer Kabadayı
Antrenör: Metin Efe
U17 Teknik Sorumlu: Serkan Türkay
Antrenör: İsmet Koçak
U16 Teknik Sorumlu: Metin Serbest
U15 Teknik Sorumlu: Menduh Fidan
U14 Teknik Sorumlu: Coşkun Eminoğlu
U13 Teknik Sorumlu: Kadir Cantürk
Atletik Performans Departmanı: İsmet Koçak, Batuhan Sertkaya
Kaleci Departmanı: Koray Tanrıverdi, Naim Güler, Tamer Coşkun
Analiz Departmanı: Ömür Çelik (GGPS Asistanı), Mümin Ceylan

FUTBOL OKULU

Futbol Okulları Koordinatörü: Hakan Cenkçiler
U12 Teknik Sorumlu: Tayfun Karaosmanoğlu
U11 Teknik Sorumlu: Hakan Şen
U10 Teknik Sorumlu: Vedat Şeref
Grup Antrenörleri: Serkan Bilir,Osman Alptekin,Gürkan Sağkan
Kaleci Antrenörü: Taha Esenalp
Doktor: Cüneyt Kural
Diyetisyen: Çağlar Kutlu
Psikolog: Salih Hafızoğlu
Fizyoterapist: Yusuf Mercan
Masör: Ender Negizsoy,Aykan Kaya
Malzemeci: Emre Açıkgöz,Bertu Dursun