Bursa
Çok Bulutlu
17.4°

Mercedes-Benz Türk'ten yılın teslimatı

EKONOMİ , 05 Eylül 2020 Cumartesi, 20:35

Koronavirüs döneminde darbe alan karayolu ulaşım sektörü toparlanmaya başlayarak filo yatırımlarına odaklandı. Bu çerçevede Mercedes-Benz Türk tarafından üretilen ve bugünkü değeriyle 70 milyon TL'yi aşkın 33 adet yeni otobüs kara yolu yolcu taşımacılığı firmasına teslim edildi.

Mercedes-Benz Türk'ten yılın teslimatı

Türkiye'de şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan Varan Turizm, filosuna Mercedes-Benz'ten satın aldığı 33 adet otobüs ekledi. Satışı gerçekleşen 33 adet otobüsün 27 adedi Mercedes-Benz Tourismo 16 RHD 2+1, 2 adedi Mercedes-Benz Tourismo 16 RHD ve 4 adedi ise Mercedes-Benz Travego 15 SHD'den oluşuyor.

Dün şirketin Ataşehir tesislerinde gerçekleşen törende Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Aksoy ile Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu ve beraberindeki ekip, otobüsleri Varan Turizm'e teslim etti.

Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu, "Varan Turizm ve Grup Şirketlerine 33 adet yeni otobüs satışı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak, her geçen gün kendimizi daha da geliştirerek, müşterilerimizin talep ve beklentileri doğrultusunda ürünlerimizi geliştiriyoruz, çeşitlendiriyoruz ve tesislerimize yatırımlarda bulunuyoruz" dedi.

ULAŞIM SEKTÖRÜNE ÖNEMLİ KATKI

Varan CEO'su Kemal Erdoğan ise teslimat töreninde yaptığı konuşmada, "Varan Turizm, tüm dünyada yatırımların azaldığı bir dönemde Mercedes-Benz'den aldığı otobüslere yenilerini ekleyerek ülkemizin istihdamına katkı sağlıyor. Hem İstanbul Ataşehir'deki terminalimizin açılışı, hem de filomuza kattığımız yeni otobüslerimizle Türkiye'de ulaşım sektörüne önemli katkılar sağlamayı amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.