Bursa
Hafif Sağanak Yağışl

Mehmet Emin Tutan: Siyaset hazım işidir

BURSA , 17 Şubat 2020 Pazartesi, 15:33

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman'ın sosyal medya hesabından yaptığı "kara listeni güncel tut" açıklaması yeni bir tartışma başlatmış; Salman, daha sonra paylaşımına açıklık getirmek adına yeni bir açıklama yapmıştı. Salman'ın paylaşımları ile ilgili enBursa.com'a konuşan 22. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan'ın "Siyaset hazım işidir" sözleri dikkat çekti.

Mehmet Emin Tutan: Siyaset hazım işidir

Siyasette 'kara liste' tartışması ile ilgili enBursa.com'a açıklamalarda bulunan Tutan şöyle konuştu:

'SİYASET HAZIM İŞİDİR'

"Siyaset hazım işidir. En iyi başkan muhalifleri ile en iyi geçinen başkandır. Ben de daha önce ilçe başkanlığı yaptım ve buna özen gösterdim. Özellikle iktidardaysanız daha fazla hazmetmeli daha hoşgörülü olmalısınız. Meclis deneyimi bize bunu öğretti."

Salman'ın 'kara liste' paylaşımı ile ilgili gelen tepkiler üzerine konuya açıklık getirmek adına yeni bir paylaşım yapmasına dikkat çeken Tutan sözlerini söyle sürdürdü:

'MAKSADINI AŞTIĞINI FARK ETMİŞ'

"Ayhan Bey, bana göre büyüklük yapmış ve açıklamasını düzeltmiş. Çok fazla 'kara liste' gibi farklı anlaşılabilecek veya tartışma yaratabilecek açıklamaları doğru bulmuyorum. Maksadını da aştığını fark etmiş ve düzeltmiş diye düşünüyorum."

Salman tartışmalara yol açan 'kara liste' paylaşımına açıklık getirerek yeni bir paylaşım yapmıştı.

SALMAN'DAN 'KARA LİSTE' AÇIKLAMASI

'BİZİM LİSTEMİZDE HALKIN SORUNLARI VAR'