Bursa
Çok Bulutlu
31.9°

Meghan Markle: Arkadaşlarım bana Harry'den ayrıl dedi

MAGAZİN , 21 Ekim 2019 Pazartesi, 10:45

Prens Harry ile evliliğinin medya ilgisinden dolayı hayatını zorlaştıracağını bildiğini söyleyen Meghan Markle, evlenmeden önce bazı arkadaşlarının kendisine "Harry'den ayrıl, medya hayatını mahvedecek" dediklerini anlattı.

Meghan Markle: Arkadaşlarım bana Harry'den ayrıl dedi

Meghan Markle, ITV'de yayınlanan belgeselde düşes olduktan sonra hayatında nelerin değiştiğini anlattı. 38 yaşındaki Düşes, Tom Bradby'ye verdiği röportajda, eşi Prens Harry'ye kısaca "H" diye hitap ettiğini belirterek, "Uzun zamandır H'ye söylüyorum, sadece hayatta kalmak yetmez. Hayatın tek noktası bu değil. Başarmak ve mutlu hissetmek zorundasın. Soğukkanlı olma konusundaki İngiliz duyarlılığını uygulamaya çalışıyorum. Deniyorum, çok çabalıyorum" dedi.

İngiliz arkadaşlarının başlarda kendisine Prens Harry ile ilişkisini bitirmesini, çünkü medyanın hayatını mahvedeceğini söylediklerini açıklayan Markle, bebeği Archie'ye hamileliğinde kameralar önünde olmaktan dolay 'savunmasız' hissettiğini söyledi.

Markle şu ifadeyi kullandı: "Çok zordu. Şimdiki kocamla ilk tanıştığımda arkadaşlarım çok mutluydu, çünkü ben çok mutluydum. Ama İngiliz arkadaşlarım bana, 'Eminim o harika biri ama bunu yapmamalısın çünkü İngiliz bulvar medyası hayatını altüst edecek' dedi."

Sürekli evliliğine, hamileliğine ve doğumuna odaklanıldığını söyleyen Markle, "İyi olup olmadığımı soran pek fazla kişi yok" dedi.

Prens Harry, kısa süre önce yaptığı açıklamada, eşinin 'acımasız bir propagandaya' maruz kaldığını söyleyerek, paparazzilerin annesi Prenses Diana'ya yaptıklarını şimdi Markle'a uyguladıklarını söylemiş, "Annemi kaybettim ve şimdi karımın da aynı muktedir güçlerin kurbanı oluşunu izliyorum" demişti.

Markle, babasına yazdığı mektubu yayımlayan Mail on Sunday gazetesine dava açmıştı.

Prens Harry de belgeselde konuşarak, "Her zaman ailemi koruyacağım ve korunacak bir ailem var" ifadesini kullandı.