Bursa
Açık
23.5°

Medya imamı Nezir, Olay'ın kaynaklarını FETÖ'ye nasıl peşkeş çekti?

BURSA , 17 Haziran 2020 Çarşamba, 01:40

Nezir, boş konuşmayı bırak! Bak biz belgelerle konuşuyoruz. Varsa sen de belgelerle konuş!.. Evet, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Bursa Medya İmamı Nezir Asaroğlu'nu ifşa ettiğimiz yazı dizimizin ilk bölümü büyük ses getirdi. Yazı dizimizin ikinci bölümünde de çok kritik sorular yanıt bulacak. İşte o sorular...

Medya imamı Nezir, Olay'ın kaynaklarını FETÖ'ye nasıl peşkeş çekti?

FETÖ'nün Bursa medyasında nasıl yapılandığı, Bursa'da medya gücünü nasıl kullanmaya çalıştığı, FETÖ bağlantılı kurum ve kuruluşlara medya kanalıyla nasıl kaynak aktarıldığı birer birer gün yüzüne çıkıyor.

Yazı dizimizin ikinci bölümünde Nezir Asaroğlu'nun hiçbir niteliği olmadığı halde nasıl FETÖ'nün medya imamı olduğunu, FETÖ sayesinde oturduğu Olay Medya Genel Müdür Yardımcılığı koltuğunda yine FETÖ bağlantılı hangi kişi ve kuruluşlara nasıl ve ne kadar para aktardığı yanıtını bulacak.

FETÖ sayesinde Türkiye'nin en büyük yerel medya grubunun başına geçen Asaroğlu, Olay'ı devraldığında medyanın kasasında ne kadar vardı? Asaroğlu, 33 ay sonra Olay'dan gitmek zorunda kaldığında kasada para bırakmış mıydı? Bıraktıysa ne kadar kalmıştı?

Her fırsatta Olay'ı en iyi kendisinin yönettiğini söyleyen Asaroğlu, Olay gazetesini kaç bin tirajla devralmıştı? O giderken Olay'ın tirajı kaçtı?

İşte tüm bu sorulara 15 Haziran Pazartesi günü yanıt vereceğiz.

Unutmadan şu noktayı da belirtelim, bu FETÖ'cüyü tanımadan, safi niyetlerle destek olanlar, enBursa.com belgeleriyle bu kişinin gerçek yüzünü ortaya koymaya devam ettikçe çok mahcup olacaklar!