Bursa
Çok Bulutlu
25.6°

Matbaada çalışarak Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor

SPOR , 25 Eylül 2019 Çarşamba, 09:54

Dünya Şampiyonası'na katılabilmek için matbaada çalışarak, harçlıklarımı biriktiriyorum"

Matbaada çalışarak Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor

Isparta'da lise öğrenimi sırasında arkadaşlarıyla girdiği iddia sonrasında bilek güreşine başlayarak, kendi imkanlarıyla yaptığı çalışmayla Avrupa üçüncülüğünü elde eden 19 yaşındaki Mehmet Dönmez, matbaada çalışarak biriktirdiği para ile masraflarını karşılayacağı ekim ayındaki Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor. Daha önce Türkiye şampiyonu olan ve Avrupa'da Türk Bayrağını dalgalandıran sporcu, kendisine imkan ve destek verilmesi halinde Dünya Şampiyonası'ndan da birincilikle dönmeyi hedefliyor.


Kısıtlı imkanlarla neler yapılabileceğini kısa sürede gösteren Mehmet Dönmez, Isparta'nın Gönen ilçesine bağlı Güneykent Kasabası'nın Gümüşgün Köyü'nde ikamet ediyor. Köyden çıkıp, lise öğrenimi için geldiği Isparta'dan Türkiye ve Avrupa çapındaki dereceleri elde eden sporcu, Türkün bilek gücünü herkese göstererek, kentin ve ülkenin de göğsünü kabartıyor. Isparta Endüstri Meslek Lisesi Matbaacılık Bölümü'nden mezun olan milli sporcu Dönmez, Türkiye Vücut Geliştirme-Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmalarda boy göstererek, 2017 ve 2018 yıllarında Türkiye ikinciliklerine, 2019 yılında ise sol kolda Türkiye şampiyonluğu ile geçen mayıs ayında da Yunanistan Loutra'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda sağ-sol kolda Avrupa üçüncülüğüne imza attı.

Yunanistan'da bronz madalya kazandı
Türk Milli Takım'da boy gösteren başarılı sporcu Mehmet Dönmez, 26 Ekim'de Romanya'nın Köstence şehrinde yapılacak Dünya Şampiyonası'nda boy gösterecek. Isparta, Bölge, Türkiye ve Avrupa derecelerine imza atan Mehmet Dönmez, şimdi gözünü Dünya Şampiyonası'na dikti. Bu şampiyonalara bin bir zorluklar içerisinde hazırlandığını anlatan Dönmez, haftanın 6 günü Yeni Sanayi Sitesi'nde bir matbaada çalışarak hem ekmek parasını kazanıyor, hem de hayata spor sayesinde tutunmaya çalışıyor.