Bursa
Açık
16.7°

MasterChef'te MasterClass heyecanı! Ödülü kim kazandı?

MAGAZİN , 11 Eylül 2020 Cuma, 08:05

Ekranların uzun soluklu yarışma programı 2020 MasterChef Türkiye'nin 10 Eylül 2020 Perşembe günü ekranlara gelen son bölümünde geçtiğimiz günlerde dokunulmazlık, bireysel dokunulmazlık ve eleme adayı oyunlarının ardından eleme potasına giren yarışmacıların belirlenmesinin sonrasında bugün Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin masterclass günüydü. Pek çok farklı lezzette yemeğe ilişkin önemli püf noktaları sunan şeflerden yeni bilgiler edinen 16 ana kadro yarışmacısı masterclass sonrası yapılan ödül oyununda kıyasıya mücadele etti ve ödülü kazanan kişi belli oldu.

MasterChef'te MasterClass heyecanı! Ödülü kim kazandı?

MasterChef Türkiye'nin ekranlara gelen son bölümünde Mehmet, Danilo ve Somer şef tarafından ana kadroda yarışan 16 şef adayına masterclass verildi. Birbirinden lezzetli dünya mutfağı yemeklerine ilişkin önemli bilgi ve püf noktaları veren şefler, yarışmacılar açısında oldukçaverimli bir masterclass'a imza attı. Bu eğitimlerin ardında şeflerin hazırladığı yemekleri en iyi yapan yarışmacıya deniz ürünleri yapan önemli bir kurumda 1 günlük deniz ürünleri masterclassı ödülü verilecek.

Yarışmacılar için mesleki anlamda oldukça önemli olan bu masterclassı kazanmak isteyen yarışmacılardan yapılan 3'lü oyunlarda finale kalmayı başaran Özgül, Ebru, Serhat, Berker arasında Mehmet Şef tarafından hazırlanan Istakoz Royal yemeğini en iyi yapan yarışmacı şeflerin tadımı sonrası belli oldu. Masterclass ödül oyununu kazanan isim Berker oldu.