Bursa
Açık
27.4°

MasterChef'te eleme adayları belli oldu!

MAGAZİN , 13 Eylül 2020 Pazar, 08:02

Dokunulmazlık oyunu heyecanının yaşandığı MasterChef Türkiye'nin 12 Eylül akşamı ekranlara gelen 52. bölümünde eleme adayları belli oldu. Silivri'ye giderek kendi topladıkları ürünlerle şeflerin istedikleri menüyü en iyi şekilde çıkaran bir takım dokunulmazlığın sahibi oldu. Kırmızı ve mavi takımın zorlu anlar yaşadığı gecede MasterChef 5. ve 6. eleme adayı kesinleşmiş oldu. Arem ve Tanya'nın yaptıkları hata nedeniyle oyun dışı kalması son bölüme damga vurdu.

MasterChef'te eleme adayları belli oldu!

Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye dokunulmazlık oyunu ile sevenlerinin karşısına çıktı. Kırmızı ve mavi takım yarışmacıları dokunulmazlık oyununda Danilo, Somer ve Mehmet şefin verdikleri menüyü en iyi şekilde çıkarmaya çalıştı. Zorlu geçen mücadelede, Silivri'ye konuk olan yarışmacılar doğal ürünlerle yemek yaptı. Verilen sürenin ardından takım oyununda dokunulmazlığı kazanan takım mavi takım oldu. Bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Barbaros ise eleme adayı olarak Arem'i seçti.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİM OLDU?

MasterChef'in ekranlara gelen son bölümünde bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros eleme potasına Arem'i gönderdi.

Kırmızı takımda yapılan oylamada diğer eleme adayı ise Eray oldu.

MasterChef'te geçtiğimiz günlerde oynanan 2. dokunulmazlık oyununda eleme adayları Ebru ve Ayyüce olmuştu. Dokunulmazlığı alan Emir eleme adayı olarak Ebru'nun ismini vermişti. Diğer eleme adayı ise mavi takımda oy eşitliği sağlanmasından dolayı kaptan tarafından belirlendi.

Mavi takım kaptanı olan Esra, eleme adayı olarak Ayyüce'yi seçmişti

MasterChef'te oynanan ilk dokunulmazlık oyununda da Duygu ve Furkan eleme adayı olarak belirlenmişti.

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Kırmızı ve mavi takım yarışmacılarının mücadele verdiği dokunulmazlık oyununda Silivri'ye özel yemekler hazırlandı.

Kendi topladıkları ürünlerle yemek yapan yarışmacılar manda yoğurdu, patlıcan silkme, Silivri köfte, kağıtta tekir, pandispanya yanında yalancı kaymak ve tarhana çorbası menüsünü hazırladı.

Yarışmacıların yaptıkları yemeklerin tadına bakılmasının ardından kazanan takım mavi takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

MasterChef'te dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takım bu kez bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. 40 dakikalık süre içerisinde yarışmacılardan tek tencerede, yaratıcı yemek hazırlaması istendi. Tanya ve Arem yanlış teknik oynadığı için oyundan men edildi.

Oyunun sonunda kazanan isim Barbaros oldu.