Bursa
Az Bulutlu
25.9°

Maske takmadığı için bir kadını gözaltına alan polislere uzaklaştırma

GÜNCEL , 20 Ağustos 2020 Perşembe, 11:08

İstanbul Kadıköy'de maske takmadığı için kadını gözaltına alan 2 polis görevden uzaklaştırıldı.

Maske takmadığı için bir kadını gözaltına alan polislere uzaklaştırma

İstanbul'da maske takmayan kadını gözaltına alan polisler görevden uzaklaştırıldı.

İstanbul'da maskesi burnunu kapatmadığı iddiasıyla durdurulup ceza kesilmek istenen, daha sonra polisler tarafından gözaltına alınan kadının görüntüsünü sosyal medyada paylaşılmıştı. Görüntüler tepki çekmişti.

İstanbul Valiliği, Kadıköy'de koronavirüs denetimlerinde maske takmayan bir kadını, gözaltına almaya çalışan polis memurlarının görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.
Kadıköy'de dün yapılan koronavirüs denetimlerinde maskesi olmayan bir kadına polis müdahale etti. Kadının gözaltına alınması sırasında gerginlik çıktı.

İstanbul Valiliği olayla ilgili açıklama yaparak, hakkında soruşturma başlatılan polis memurlarının görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Kadıköy Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur.

Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.

Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir. " denildi.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan olayla ilgili bir açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Soylu, "Kadıköy'de yaşanan olayla ilgili tarafların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için, devam eden soruşturmanın çok hızlı sonuçlandırılması talimatını verdim.

Hassasiyetinizin farkındayız. Biz de aynı hassasiyeti paylaşıyoruz." dedi.