Bursa
Açık
-1.3°
enBursa Haber

Mansur Yavaş'tan EYT'ye tam destek

EKONOMİ , 24 Nisan 2019 Çarşamba, 14:09

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (EYTSYDD) yöneticileri, 31 Mart'ta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş'ı ziyaret etti. Yavaş'tan EYT'lilere tam destek sözü geldi.

Mansur Yavaş'tan EYT'ye tam destek

EYTSYDD Başkan Yardımcısı Ersin Kotan, EYTSYDD Ankara İl Temsilcisi İlker Biter ve EYTSYDD Ankara il yöneticileri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı makamında ziyaret etti.

EYT'lilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Yavaş, seçim döneminde verdiği sözlün arkasında olduğunu belirterek, tam destek sözünü yineledi.

'GSS PRİMLERİ KONUSUNDA SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ'

Seçim öncesi EYT'lilere "Sağlık yardımından faydalanamayanların aylık Genel Sağlık Sigortası (GSS) primleri belediye tarafından karşılanacak" sözü veren Yavaş, hükümetin bu konuda aldığı kararla GSS prim borcu olanlarla prim borçlarını ödemeyen BAĞ-KUR'luların sağlık hizmetlerinden yararlanma süresini yıl sonuna kadar uzattığını, yıl sonundan sonra da kendilerinin devreye gireceğini belirtti.

'ELİMİZDEN GELEN HER DESTEĞE HAZIRIZ'

Konuyla ilgili olarak ilgili belediye birimlerine bilgilendirme yazısının yazıldığını kaydeden Yavaş, "Yıl sonu itibariyle GSS primleri konusunda biz devreye gireceğiz. Bunun dışında da EYT'liler için elimizden gelen her desteğe hazırız" mesajı verdi.

'YETKİMİZ ÖLÇÜSÜNDE ÇÖZÜMLERİMİZİ UYGULAYACAĞIZ'

Ziyaretin ardından sosyal medya hesabından da açıklama yapan Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

"Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bugün hayırlı olsun ziyaretimize geldi. EYT için yetki sınırlarımız içinde çözümlerimizi uygulayacağız. Ankara'da her vatandaşın refah içinde yaşayabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.