Bursa
Az Bulutlu
27.3°

Mahir Ünal açıkladı: Sosyal medyada 'yeşil top' dönemi sona erdi!

GÜNCEL , 17 Haziran 2020 Çarşamba, 12:44

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, 'Sosyal Medya Etik Kuralları' doğrultusunda başlatılan 'yeşil top' uygulamasına son verildiğini açıkladı. Ünal, 40 gün süren 'Etik farkındalık' çalışmasıyla küfür, hakaret ve dezenformasyonun görünür kılındığını ve kamuoyunun gündemine taşınarak tartışılmasının sağlandığını belirtti.

Mahir Ünal açıkladı: Sosyal medyada 'yeşil top' dönemi sona erdi!

AK Partili Ünal, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, kamuyonda sık sık eleştirilen 'yeşil top' uygulamasının bitirildiğini duyurdu. "1 Mayıs 2020 tarihinde başlattığımız "Etik Farkındalık" çalışması "Dijital Farkındalık" çalışmamızın 10 Haziran 2020'de başlaması ile sona ermiştir." ifadelerini kullanan Ünal şunları kaydetti:

"40 gün süren "Etik farkındalık" çalışmamızda küfür, hakaret ve dezenformasyonu görünür kılmak için kullandığımız "Yeşil Küre" görevini başarıyla tamamlamıştır. Hakareti, küfürü, saldırganlığı, kısaca etik olmayan paylaşımları kamuoyu gündemine taşıyarak tartışılmasını sağlamış ve dezenformasyonla mücadelede turnusol etkisi oluşturmuştur. Bu amaçlarla kullanılan "Yeşil Küre" üzerinden "Etik Farkındalık" çalışmasına hakaret, küfür ve aşağılamada bulunanlar da ayrıca bir çalışmanın konusu olmalıdır. Gönüllü olarak "Etik Farkındalık" çalışmamıza katılanlara gönülden teşekkür ederim."