Bursa
Çok Bulutlu
24.1°
enBursa Haber

Maça çıkmadan kaybedeceğimizi anlamıştım!

BURSASPOR , 12 Ocak 2019 Cumartesi, 11:50

Avrupa'nın en genç antrenörü olan Selçuk Erdoğan, Bursaspor'da olmaktan duyduğu memnuniyeti enbursa.com'a anlattı. Bilgisayar oyunları ile başlayan futbol aşkını Bursaspor'a kadar taşıyan Selçuk Erdoğan, Yeşil Beyazlı takıma karşı Atatürk Stadı'nda yaşadığı o muhteşem duyguyu dikkat çeken ifadelerle anlattı.

Maça çıkmadan kaybedeceğimizi anlamıştım!

Bursaspor'un yardımcı antrenörü Selçuk Erdoğan, Barış Yalım'ın sorularını yanıtladı. Çok farklı ve dikkat çeken bir röportajda Selçuk Erdoğan şunları söyledi: "Ben Selçuk Erdoğan. 28 yaşındayım. 7 yıldır Samet Hoca ile çalışıyorum. Avrupa'nın en genç antrenörü unvanına sahibim. Ve çok şanslıyım Bursaspor'un antrenörüyüm. Bursa'da ailemle birlikte yaşıyorum.

Bu yaşımda buralarda olmamı herkes soruyor. İşin perde arkasına bakarsanız emek var. Yüzde 50 emek yüzde 50 yürek derler. Futbolu çok seviyorum."

"BİLGİSAYAR TARAFTARIYDIM"

"Eski bilgisayar taraftarlarındanım. Çok fazla oyun oynardım. Size Cork City'nin, Le Havre'nin ilk 11'ini sayabilirdim, Toronto'nun teknik direktörü kim, ya da Birmingham City'nin altyapı antrenörü kim hepsini söyleyebilirdim. Bu sevgi beni buralara getirdim. Ben camiaları çok seviyorum. Umarım Türk futbolundaki camialarda kendini zirveye taşır.

Bursaspor için de yegane amacımız her alanda zirveye taşımak takımı. Bunu da orta vadede gerçekleştireceğiz."

"ÇİM KOKUSU EN BÜYÜK FARK"

"Oyunla, gerçek futbol arasında tek fark, çim kokusu. En büyük fark odur. O kokuyu hissetmeniz, yaşamanız lazım. Bursa'da 35 bin taraftarın önüne çıktığınızda o ışık gözünüze loş olarak geldiğinde o çimin kokusu ciğerlerinize nasıl gidiyor onu anlamanız lazım. En büyük fark bu."

"BU MAÇI KESİN KAYBEDECEĞİZ"

"Eski Atatürk Stadı'na gelmiştik. Kariyerimde ilk kez bir maça çıkmadan o maçı kaybettiğimizi anladım. Stada doğru gidiyorduk, garip bir irkilme geldi bana. Bu maçı kesin kaybedeceğiz. Stada çıktık, o meşhur cendere şarkısı çaldı. Sonra Allahu ekber, Allahu ekber, 3 yedik ve gittik.

Taraftar hissiyatı çok başka. Bu sezon ikinci haftada Kayserispor maçına Bursaspor armasıyla ilk kez çıktım. O tünelden çıkıp Yeşil Beyaz tribünleri gördüğünüzde bedeninizde enerji boşalması oluyor. Türleriniz diken diken oluyor. Tek yegane beklentimiz de o koltukların tamamının dolması...

"HEDEFLERİM ARASINDA PREMİER LİG VE LA LİGA VAR"

"Teknik adamlığa doğru zamanda doğru yerde başlamak istiyorum. Samet Hoca ile de konuşuyoruz. Bazen takılıyor bana. Geçen röportajda demişler ki 'yükselen bir yıldız var ekibinizde Selçuk Hoca diye' Samet Hoca da demiş ki 'Yıldız olması önemli değil, yıldızlar söner güneş olsun' demiş. Dedim: 'Hocam yine bitirdin'

Kısa vadede kariyer hedefin ne derseniz, La Liga veya Premier Lig'de çalışmak istiyorum."

"ANCELOTTİ'Yİ ÖRNEK ALIYORUM"

"Samet Hoca dışında örnek aldığım teknik adam da Carlo Ancelotti. Sakinliği, babacak tavrı ve ekibe olan güveni beni yıllardır çok etkiler."

"ÜÇÜNCÜ BÖLGEDEKİ SORUNLARI AŞACAĞIZ"

"İkinci yarıda oyun tempomuz çok daha iyi olacak. Beklentimiz de üçüncü bölgedeki sıkıntılarımızı aşmak. Savunmada çok sorunumuz yok. Sonlandırmayı iyi yapmamız lazım. "

"KALİTELİ FUTBOLCU, KALİTELİ FUTBOLCU İLE YÜKSELİR"

Selçuk Erdoğan son olarak transferle ilgili yöneltilen soruya şu cevabı verdi: "Kaliteli kameraman kaliteli muhabirle çalışır. Kaliteli futbolcu da kaliteli futbolcu ile yükselir. Ne demek istediğimi anladınız her halde."