Bursa
Açık
23.9°

MAÇ TOPLANTISI! Keçiörengücü-Bursaspor maçı nasıl geçer?

BURSASPOR , 19 Haziran 2020 Cuma, 10:32

Yeşil beyazlı takım neler yapar, rakibin özellikleri nelerdir? Hafta boyunca Bursaspor nasıl hazırlandı? Artılar, eksiler vs... Bu ve buna benzer bir çok ayrıntıyı enbursa.com yazarlarının görüşlerinde bulabileceksiniz...

MAÇ TOPLANTISI! Keçiörengücü-Bursaspor maçı nasıl geçer?

Maçtan sonra yazmak, konuşmak kolay derler...O zaman maçtan önce de yazmaya karar verdik. Bursaspor'un kritik 90 dakikalarından 1 gün önce artık MAÇ TOPLANTISI'nda sizlerle birlikte olacağız. Yeşil beyazlı takım neler yapar, rakibin özellikleri nelerdir?

Hafta boyunca Bursaspor nasıl hazırlandı? Artılar, eksiler vs...

Bu ve buna benzer bir çok ayrıntıyı enbursa.com yazarlarının görüşlerinde bulabileceksiniz. Maçtan önce ipuçlarının yer alacağı bu köşeyi seveceğinize eminiz...Şimdiden hepimize kolay gelsin....

BEYTULLAH SÜAT

Değil sentetik de beton veya toprak sahada bile oynasanız....

Rahat takımlardan oldum olası korkmuşumdur. Hedefleri kalmadığı için ne yapacakları belli olmaz. Ya hiç sıkmazlar ya da sonuna kadar direnirler. Keçiörengücü bu ligin en rahat takımı. Ligde bugüne kadar kendi sahalarında 4 kez mağlup oldular. O da Hatayspor, Eskişehirspor, Adana Demirspor ve Boluspor'a karşı. İşin enteresan taraflarından biri de Aktepe Stad'ında sadece 8 gol yediler. Şu rakam işimizin çok da kolay olmadığını gösteriyor. Bursaspor ne yapar? İnanın bununla ilgili en ufak bir fikrim yok. Hele ki, pandemi sürecinden sonra nasıl bir takım izleyeceğiz soru işareti. Bugüne kadar Özlüce'den gelen haberler umut vericiydi. Bakalım bizi mi kandırdılar ve yoksa söylenenler gerçek miydi?

Zemin sentetikmiş çok da umurumda değil. 1 aydır takım idman yapıyor, alıştırsaydınız. Değil sentetik toprak saha veya betonda bile oynasanız kazanmak zorundasınız. İbrahim Üzülmez ve oyuncular şunu iyi bilmeli ki artık hataya, mazeret üretmeye yer yok. Bu camia kimsenin tafrasıyla, tavırlarıyla uğraşacak durumda değil. Teknik heyet ve oyuncular gereğini yapmak zorunda.

İSMAİL KEMANKAŞ

Vazgeçilemeyen tutku

Doğruyu söylemek gerekirse, Bursaspor adına umutlanmaya hiç iştiham yok. Ne yaparsın, bu takımın 67'deki 1.Lig'e ilk çıkışını, Federasyon Kupası'nı alışını, küme düşmesini ve tekrar çıkışını, üstelik mucize gibi Süper Şampiyonluk yaşamasını bu gözlerle gören biri olarak, yine de vazgeçemiyorum.

Ama kızgınlığımı da atamıyorum üzerimden... Biraz düşününce daha makul oluyor ve başarı da var, başarısızlıkta diyorum...Rakip, Keçiörengücü; " nereden nereye... Hangi takımlarla hangi sahalarda oyuyoruz " dediğinizi duyuyorum. Ama, rakip yeni değil, eski bir dost. İsmini ve mekânını değiştiren mor beyazlı düpedüz Hacettepe... Çocukluk yıllarımızın Ankara temsilcisi... Bugünkü durum çok farklı ama...Keçiören'in play off şansı az ama, bu maç son fırsatı sanırım...Onlar bunu düşünürken, bizimkiler, "suni zemini" dert ediyor.Yok öyle bahane, sırtınızdaki forma tektir. Kuruluşu bile çok farklıdır bu kulübün... Süper başarısı da diğerlerine hiç benzememiştir. Düşerek, şampiyon olan da yoktur bizden başka...Ya da "biz şampiyon takımı tutmayız, tuttuğumuzu şampiyon yaparız" diyen taraftarı da yoktur onların...Eeee.., o zaman sorun nedir? Rakip, sadece üç yabancısının sırtında gidiyor, tribün zaten boş, ve sen Bursaspor, Burak ve Serdar gibi iki "maymuncuk" türü futbolcun oynayabilecek konumdaymış...

Öyleyse çıkın oynayın da bizi de boş yere derde sokmayın

TOLGA BAHADIR ŞİMŞEK

Süper Lig için sıfır hata

Genel kural olarak şunu unutmamak gerekir. Yarışlar son metrelerde kazanılır. Bursaspor kalan altı haftada hedefe ulaşabilmesi için yönetim, teknik heyet ve futbolcuların yüksek motivasyon içerisinde olması içinde bulunduğumuz durumun en önemli özetidir. Teknik direktör İbrahim Üzülmez ve futbolcuların asla bir hata lüksü ve bahane üretebilecek kredileri kalmamıştır. Forma aşkıyla sorumluluğunu bilen büyük Bursaspor armasının asilliğini özümseyerek var olma savaşını kazanmaları gerekmektedir. Maçları rakipleri çok fazla konuşmanın anlamı yok. Sen şampiyon apoletli takımsın. Çıkıp oynayacaksın, kötü saha, iyi saha, seyircili, seyircisiz, hakem hatası şu bu hiçbir sebep göstermeden herkesi yeneceksin. Yönetim Bursaspor' un hakkını hukukunu gözetecek kamuoyunu mutlaka oluşturmalıdır. İyi bir başlangıç, iyi bir oyunla Süper Lig yürüyüşüne devam edeceğimize inancım sonsuz.Takımımıza başarılar diliyorum...

ADNAN ÖRNEK

Süper Lig yürüyüşü

Öyle dendi böyle dendi ve geldi çattı son 6 hafta. İlk maçımız Keçiörengücü'yle. Kolay maç yok ama Bursaspor'un da bu maçlarda artık gerçek performansını ve ötesini sahaya yansıtacağına inanıyorum. Bir çok problemle uğraşırken artık futbolcuların özellikle saha içi ve dışı tecrübelerinin herşeyin ötesine geçeceğine inananlardanım. Keçiörengücü ligin en az gol atan ve aynı zamanda en az gol yiyen takımı. Bu enteresan bir istatistik. Bunda iç sahanın sentetik olması ve defans kurgusunu iyi oturtmalarının önemli bir rolü var. Artık telafisi olmayan maçlara geldik. Ben Bursaspor'un bu maçla beraber Süper Lig yürüyüşünün başlıyacağına yürekten inanıyorum. Bu tecrübe Bursaspor takımında var. En büyük handikapımız seyircimizin olmaması ama ben Süper Lig yürüyüşünün başlıyacağına yürekten inanıyorum. Dualarımız onlarla.

SELAHATTİN ADIGÜZELLER

Her maç final!

Covid-19 pandemi nedeniyle 3 ay ara verilen TFF 1. Lig'de de maçlar başlıyor. Süper Lig'e yeniden çıkma hedefiyle sezona başlayan Bursaspor, bu iddiasını Keçiörengücü deplasmanında sürdürecek...Dileğim elbette üç puanla dönmesi... Bir diğer dileğim de inşallah ciddi sakatlıklar olmaz takımda... Çünkü verilen uzun ara, futbolcuları fiziksel açıdan ilk maçta zorlayabilir... Özellikle de yaş ortalaması yüksek takımlarda. Maçların seyircisiz oynanması da maça konsantrasyon olmalarında sıkıntı yaratabilir.Yeşil timsahlara başarılar diliyorum... Bu deplasmanı kayıpsız atlatırsak kalan 5 maçta daha rahat çıkarız sahaya, atlatamazsak her maç final olur! Süper Lig'e bu yıl çıkamazsak yazık olur!