Bursa
Çok Bulutlu
21°

MAÇ TOPLANTISI...Giresun'da Bursaspor'u neler bekliyor?

BURSASPOR , 29 Haziran 2020 Pazartesi, 12:03

enbursa.com yazarları Giresunspor-Bursaspor maçını değerlendirdi.

MAÇ TOPLANTISI...Giresun'da Bursaspor'u neler bekliyor?

BEYTULLAH SÜAT

Bursaspor'un büyük avantajı var!

Bu 90 dakika öyle bir 90 dakikaki kazanırsan ilk 2 şansın devam ediyor, kaybedersen belki play off bile zora giriyor. Her ne kadar Adanaspor önündeki görüntü pek iyi olmasa da Bursaspor'un iyi konsantre olduğu zaman iyi işler yapacağını düşünüyorum.

Giresunspor son dönemin çıkış yakalayan takımı. Ancak yaşlı bir ekip. Ve 12 gün içinde 4 maç yaptılar. Play off şanslarını devam ettirmek için 3 puan almak zorundalar. Hızlı başlarlarsa eğer bizim için büyük avantaj. Bununla birlikte 60'dan sonra oyundan tamamen düşeceklerini tahmin ediyorum.

Son oynadıkları Adana Demispor mücadelesinin 11'ine bakalım. Kaleci Metin Erol 33 yaşında. Mehmet Taş 29, Numan Çüruksu 36, Ahmet Kesim 30, Muhammet Bayır 31, Mehmet Güven 33, Landel 30, Milinkovic 32, Rusescu 32, Özgür Can 32, Del Valle 30 yaşında.

Böyle bir yaş ortalamasına sahip olan takım karşısında yapılacak olan bellidir. Sakin kalmalı Bursaspor. Giresunspor'un bu yaş ortalamasıyla bu maç trafiğini kaldırma ihtimali yok.

İyi bir strateji zor gözüken maçı kolaya bile çevirebilir.

ADNAN ÖRNEK

Sezonun maçı

Üstümüzdeki takımlar avantajlı gözükse de zor maçlarının olduğu bir gerçek. Bursaspor'un fikstür avantajı devam ediyor ama en zor maçına çıkacak. Giresunspor'un da play off'a kalma şansının devam etmesi ve fikstürünün iyi olması bu maçın zor geçeceğinin bir kanıtı. Bu hafta çetin maçlar var. Erzurum-A.Demir maçı bizim için önemli ama haftalar önce dediğim gibi Bursaspor un kalan son 4 maçı da kazanıp rakiplerinin puan kaybetmesini beklemekten başka çaresi yok. Bursaspor bu hafta kendisi açısından sezonun en önemli maçına çıkıyor.

Maçların seyircisiz oynanması deplasman için büyük avantaj bu bir de Giresun olursa tabiiki. Sonuç olarak Bursaspor'un 2 haftalık takım savunması zaaflarını onarması, rakibin çok çabuk kendi 3. bölgesine geçişlerini durdurması ve soğukkanlı yerleşim kurgusu ile istediğini alabileceğini düşünüyorum. Bu kolay mı, hayır. Giresun gerçekten eski Giresun değil, zor bir rakip. Cezalı futbolcular bizi etkilediği kadar onları da etkiliyor. Durum eşit .

Kısaca bu haftayı kazanan diğer haftaları da kazanır. Bursaspor'a sezonun en önemli maçında başarılar diliyorum..

ERGÜN IŞIK

Giresunspor'un savunması çok ağır!

Bursaspor haftalar sonra kazanmasını bildi. Bir duran top sonucu belirledi. Ancak Adanaspor önünde Bursaspor'un oyunsal anlamda eksiklikleri vardı. Bursaspor hücuma kontrollü ve kademeli çıkamadığı için rakibe pozisyonlar verdi. Bir kere Giresunspor mücadelesinin çok daha farklı olması gerekir. Bursaspor'un öncelikle Karadeniz'de çok daha fazla mücadele etmesi, oyunu 2.bölgede savunmasıyla birlikte oynaması lazım.

Sabırlı olmalıyız. Yakın temas önemli. Giresunspor öne çıktığında arkaya atılacak toplarda etkili pozisyonlar bulabiliriz. Hızlı oyuncuları olan rakibe alan verilmemeli. Serdar Özkan ve Burak Kapacak'tan bu maçta beklentilerim fazla. Orta sahada Burak Altıparmak ve Shehu yakın oyun ile rakibe üstünlük kurabilir.

Bursaspor taktik ve oyun disiplinine bağlı kalırsa Giresun'dan iyi bir sonuçla döner. Ayrıca Giresunspor'un savunması çok ağır. Oyunu geriden kurarken sıkıntı yaşıyorlar. Özellikle sol bek Muhammet Bayir çok hata yapan bir isim.

SELAHATTİN ADIGÜZELLER

Giresun'da kayıklar Timsah puan ayıklar!

Adanaspor galibiyetiyle, ilk ikiye girme umudunu yeniden yeşertti Bursaspor... Maçın hikâyesinin anlatıldığı ve yeni teknik direktör İrfan Buz'un maç öncesi ve sonrası soyunma odasında futbolcularla yaptığı konuşmaların yer aldığı videoyu izledim... Futbolcuların kendi aralarındaki ve Buz'la olan samimi diyaloglarında, bu umudu gerçekleştirebilecekleri hırsı, morali gördüm.

Şimdi sırada Giresunspor var...

O maç bu maç!

Deplasmandan üç puanla dönerse, Süper Lig'e play-off oynamadan dönme şansı çok yükselir yeşil timsahların... Düşünmek bile istemiyorum ama aksi bir sonuçta ise şansını da, moralini de tamamen yitirebilir.

Takım kadrosunda geçmişte böyle stres yüklü maçlar oynamış futbolcularının çokluğu bizim açımızdan bir avantaj... Rakibin de az da olsa play-off umudu var, onlar da asılacaktır maça... İrfan Buz'un teknik direktörlüğünü, futbolcuların da Bursaspor sevgilerini kanıtlayacakları tarihi bir maç olacak... Dilerim maçtan sonra soyunma odasından, "Giresun'da kayıklar / Timsah puan ayıklar" türküsü yankılanır!

İSMAİL KEMANKAŞ

Giresun ya da girmeyesun!..

Konu çok belli ilk ikiye girmek... "Olmak ya da olmamak" gibi derin bir felsefesi var bu konunun... Önce sırat köprüsü gibi duran Giresun maçının 3 puanla kapanmasını sağlaman, aynı anda da Erzurum-Adana Demir maçının berabere bitmesi için, duyarlı tüm Bursalılar olarak duamız gerekiyor.

Uzun sözün kısası, Bursaspor'un kaderi, sahada mücadele edecek on bir gencin dışında yarınki şansımıza kaldı! Bunlar, futbolu yakından izleyen, Bursaspor'u ölesiye seven hemen herkesin kuracağı cümleler. Onlara, farklı anlamlar taşıyan yenilerini katmak isterim. Örneğin; işler iyi gitti diyelim Giresun'dan üç puan gelirken, diğer maç da berabere bitti varsayalım. Sonrası ne olacak, yeterli mi bu sonuçlar ? Diğer iki takımın kalan maçlarında mutlaka puan kaybetmesi, Bursaspor'un da hepsini kazanması halinde istenilen sonuç alınacak.

Olur mu? Futbolda olmaz olmaz yok ama, olur tarafın şansı daha az!