Bursa
Açık
24.7°

Maç toplantısı...Bursaspor finale çıkar mı?

BURSASPOR , 25 Temmuz 2020 Cumartesi, 13:35

enbursa.com yazarları Adana Demirspor-Bursaspor rövanş maçını değerlendirdi.

Maç toplantısı...Bursaspor finale çıkar mı?

BEYTULLAH SÜAT

Kafilede kimler var kimler!

Bursaspor Adana'ya yarın özel uçakla gidiyor.

Kafilede kimler var kimler!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve bir çok milletvekili.

Sürpriz ise Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz...

Bursa Valisi Yakup Canbolat ve BTSO Başkanı İbrahim Burkay'ın da kafileye dahil olma durumu varmış.

Bursaspor'u şu durumlara düşmesinin en önemli etkenlerden biri siyasettir ancak bu gibi şartlarda birlikte olmaktan başka çare yok. Fakat kafileye dahil olan herkesin kalbinin Bursaspor için çarpması lazım. Sadece görüntü için takımın yanında olunuyorsa hiç gerek yok.

Futbolcu kardeşlerime de birkaç lafım var.

Bilin ki, Adana Demirspor play off'ları kaybetmesiyle nam salmış bir kulüptür. Bakın son yıllara hep aynı tabloyu yaşadılar.

Biz stresliyiz, sıkıntılıyız ama emin olun onlarda bizim gibi aynı durumu yaşıyor.

Çıkın gereğini yapın.

Unutmayın ki, önemli işler yürekli insan ister.

SELAHATTİN ADIGÜZELLER

Gönlümden 2-2 geçiyor!

Play-off'un ilk maçında yeşil-beyazlı futbolcular, gol yollarında biraz şanslı, biraz daha dikkatli ve becerikli olsaydılar, bugünkü rövanş maçına daha avantajlı daha rahat çıkardı. Olmadı.

Golsüz beraberlikler de belki iki turlu maçlar için avantaj gibi görülebilir. Her türlü gollü beraberlikler Bursaspor'un lehine olacağı için Adana Demirspor maçın ilk dakikasından itibaren saldıracaktır. Menajer-yönetici Metin Korkmaz'a verilen ceza, takımı daha da hırslandırmıştır.

İşte bu bir an önce golü bulma düşüncesi rakip takımın defansında zaaflar yaratabilir. Defans hattında sıfır hatayla oynayan Bursaspor hızlı ve kontra çıkışlarla bu zaaftan yararlanabilir.

İlk golü atan turu geçer! Biz atarsak rakibin morali bozulur. Fakat biz yersek beraberlik için saldırırken defansta boşluklar bırakabiliriz.

Bursaspor turu geçerse, finali de alır! Gönlümden geçen sonuç 2-2!

İSMAİL KEMANKAŞ

Demir tavında dövülür !

Adanalı dostlar kırılmasın, bu bir deyim...! Şu anlamda kullandım. İki ayaklı turun ilk maçı oynanmış... Konuk ekip gol yemeden memleketine dönmüş... Mavi-lacivert formalıları turun baskısı sarmış...Bir anlamda, avantaj stres yol açmış olacak. Sadece bir gol onların hayalini gerçeğe dönüştürecek. Buna karşın yeşil beyazlı formayı giyenler hangi ruh halinde olacak ? Cevaplarsak konu kapanır ! Karşı tarafın galibiyet heyecanı ve baskısı hatalara da yol açacaktır şüphesiz... İşte o anlarda bunu fırsata çevirecek beyin ve bir çift ayak gerek. Bu maç, bireysel kalite ve deneyimin maçı çünkü...Bursaspor'da takım bütünlüğü var mı, yok tabii...Buna karşın, sözünü ettiğim bireysel kalite sergileyecek ayak var mı ? Var tabii... Ama kime ait ayaklar onu bilemem. Kesin bildiğim bir gerçek daha var..! Bu maçın adı "ya herru, ya merru..." Bunu sıradan bir zaman için kullanmadım. Maç gitti, Bursa'dan futbol da uçup gider. Bunu, biz de futbolcular da unutmasın. Aksi durumda oturur bu kent doğru kararı verir, ama akil kafalarla...

ERGÜN IŞIK

İlk 10 dakika çok önemli

Bursaspor ilk maçta doğru oynamaya çalıştı. Maça önce basarak başladılar ve rakibin geriden oyun kurmasına izin vermediler. Adana Demirspor'u hataya zorladılar ve bunda da zaman zaman başarılı oldular. Rakipten daha çok mücadele eden bir takım görüntüsü sergilediler. Sonuçlandırmada başarılı olabilseydik şu an Adana'ya çok daha rahat gidebilirdik.

Gelelim Adana'daki maça. Maçın ilk 10 dakikası çok önemli. Adana ekibi başta tempolu oynamaya çalışacaktır ve bir an önce gol bulmak isteyeceklerdir. Bursaspor 2.bölgeye çekilip orta alanda ikili şıkıştırmalarla ve temaslı bir oyun anlayışıyla sahada olmalı. Rakibe alan ve zaman bırakılmamalı. Savunma takım halinde iyi yapılmalı. İlk maçta duran toplar ve kornerlerin dönüşü bize pozisyon oldu. Buna dikkat etmek lazım.

Hücumda orta alanda kazanılan toplarda direkt savunma arkası tercih edilmeli. Sabırlı oynamak çok önemli.

Adana takımı bu kez baskılı oynayacağı için savunmada mutlaka açık verecektir. Bunu değerlendirmek gerekir. Erkan Zengin önemli bir oyuncu. Tedbir kesinlikle gerekir.Bursaspor inşallah maçın sonunda turu geçen taraf olur.