Bursa
Az Bulutlu
14°
enBursa Haber

Lüks villaya kaçak içki operasyonu

GÜNCEL , 04 Ağustos 2019 Pazar, 12:45

Kaçak alkol üretimi yapılan lüks bir villaya operasyon düzenlendi. Operasyonda 2 kişi gözaltına alınırken, piyasa değeri 350 bin TL olan 3 ton 750 litre metil alkol, 1 adet alkol kaynatma kazanı, çok sayıda alkol imalat malzemeleri ele geçirildi.

Lüks villaya kaçak içki operasyonu

İstanbul Başakşehir'de kaçak alkol üretimi yapılan lüks bir villaya operasyon düzenlendi. Operasyonda 2 kişi gözaltına alınırken, piyasa değeri 350 bin TL olan 3 ton 750 litre metil alkol, 1 adet alkol kaynatma kazanı, çok sayıda alkol imalat malzemeleri ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yaşar Y. (34) ve Abdurrahman K. (39) isimli şahısların Başakşehir'de kiraladıkları lüks bir villayı alkol imalathanesine dönüştürdükleri, ucuz olarak temin ettikleri halk sağlığına zararlı metil alkolü kazanlarda kaynatıp, merdiven altı yerlere dağıtım yaptıkları yönünde ihbar aldı. İhbarı değerlendiren polis ekipleri, 25 Temmuz günü villaya operasyon düzenledi. Operasyonda şahıslar yakalanarak gözaltına alınırken, yapılan aramalarda ise piyasa değeri 350 bin TL olan 3 ton 750 litre metil alkol, 1 adet alkol kaynatma kazanı, çok sayıda alkol imalat malzemeleri ele geçirildi.