Bursa
Açık
8.9°
enBursa Haber

Lucescu: 'Beğenilmeye ihtiyacım yok!'

SPOR , 20 Kasım 2018 Salı, 23:35

A Milli Takımımızın teknik direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna ile oynanan hazırlık maçı sonrası önemli açıklamalarda bulundu

Lucescu: 'Beğenilmeye ihtiyacım yok!'

İşte Lucescu'nun maç sonu açıklamaları:

"Andriy Shevchenko ile maçtan önce konuştum. Shevchenko'nun takımının yarısı Shakhtar ve yarısı Dinamo Kiev'den kurulu. Biz de onlar gibi olmak istiyoruz. Bu gelişimi yaptılar, biz de yapmak istiyoruz."

"Ukrayna da gençti, biz de. Ama onların oyuncuları Şampiyonlar Ligi'nde UEFA Avrupa Ligi'nde oynuyor. Sorun değil, bunu da aşacağız."

"Sonuç ilgimi çekmiyor. Ben bir sistem kurmaya çalışıyorum. Kimin üzerine sistem kuracağımı düşünüyorum. Devamlılık lazım. Geçen seneden, bu seneye 8-9 önemli oyuncu var. Başka oyuncu yok. Yoklar yani."

"Oyuncular umarım kendi kulüplerinde de oynarlar. Mart'a kadar süremiz var. Umarım kendi kulüplerinde oynadıktan sonra ne oynadıklarını bilerek tekrar toplanacağız."

"Ukrayna, kendi grubunda birinci oldu. Hızlı oynayan, genç bir ekip. Bizim de onlar gibi olmamız ve o seviyede oynamamız lazım."

"Milli Takımda sözleşme söz konusu olmaz, futbolcuların buraya ülke aşkı için gelmesi gerekiyor."

'BAŞARILARLA DOLU TARİHİM VAR'

"Konuşan insanların beni beğenmesine gerek yok. Benim arkamda başarılarla dolu tarih var. Kontrat falan bunları konuşanlar ne diyor, bilmiyorum. Benim mesleğime ve insanlığa saygım var."

"Ne söylememi istiyorsunuz? Beni eleştirenler kim? Eleştirilerle milli takıma yardım etmiyorlar ki! Bildikleri tek şey polemik yaratmak."

.