Bursa
Açık
5.6°
enBursa Haber

Leyla'dan hala haber yok!

GÜNCEL , 18 Haziran 2018 Pazartesi, 11:09

Ağrı'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla, her yerde aranıyor. Leyla'nın kaybolmadan önce çekilen son görüntüleri de basına dağıtıldı.

Leyla'dan hala haber yok!

Ağrı'da bayramın birinci günü kaybolan minik Leyla için jandarma, AFAD ve güvenlik korucuları seferber oldu. Şu ana kadar Leyla'nın izine rastlanmazken, kızlarının hayatından endişe eden aile, yardım çağrısında bulundu.

KÖY VE ÇEVRESİ DİDİK DİDİK ARANDI, SONUÇ ALINAMADI

Anne Şükran Aydemir sadece kızlarına kavuşmak istediklerini söyledi. Aydemir kimseden şikayetçi olmayacaklarını belirtti.

Güvenlik korucuları ve köylülerin de destek verdiği aramalarda, köy ve çevresi didik didik arandı. Eğitimli köpeklerin de kullanıldığı çalışmalarda küçük kızın düşme ihtimali gözönünde bulundurularak derenin suyu kesildi. Ekipler, dere boyunca ellerinde küreklerle küçük kızdan bir iz aradı. Ancak şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamadı.Kızının arama çalışmalarını gözyaşları içerisinde izleyen anne Şükran Aydemir, "Bayrama kayınpederime gelmiştik. Çocuk amcasının yanında bir anda kayboldu. Kim götürdüyse getirsin, şikayetçi olmayacağız. Yeter ki kızımı sağ salim kucağıma alabileyim" dedi.

Küçük kızın köydeki sulak alana düşmüş olabileceği değerlendiriliyor. Kurtarma ekipleri köye yakın su kaynaklarını kurutmaya çalışıyor.

15 dakika içinde kızının ortadan kaybolduğunu belirten baba Nihat Aydemir ise, "Babamın evine gelişimizin ardından 15 dakika geçmedi, kızım kayboldu. Köylülerle aradık ama bulamadık. Jandarma ve AFAD burada kızımı arıyor. Kızımı gören, nerede olduğunu bilenlerin Allah rızası için bize bildirmelerini istiyoruz" diye konuştu.Sosyal medyada Leyla Aydemir'in bulunması için destek kampanyası başlatılırken, arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

LEYLA'NIN SON GÖRÜNTÜSÜ

Öte yandan, küçük Leyla'nın amcası tarafından küçük kızın olaydan bir gün önce cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntüsü de basına dağıtıldı.