Bursa
Parçalı Bulutlu
27.3°

Le Guen'den Terim taktiği!

BURSASPOR , 28 Şubat 2018 Çarşamba, 10:05

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, Kayserispor maçında oyuncularına, devamlı şut atmalarını, golü düşünmelerini ve hücum etmelerini söyledi. Akıllara Fatih Terim'in, 'Taktik maktik yok, bam bam bam' sözü geldi.

Le Guen'den Terim taktiği!

Bursaspor'da kritik maça artık az bir zaman kaldı. Yeşil Beyazlı takım, Cuma akşamı Timsah Arena'da sezonun tartışmasız en kaderi maçına çıkıyor.

Bursaspor'da tek hedef Kayserispor'u devirmek. 9 haftadır kazanamayan ve bu maç herkes için son şans olarak nitelendirirken, teknik direktör Paul Le Guen, tamamen hücumu düşünüyor. Sow'un da sakatlıktan kurtulmasıyla hücum hattında eli biraz daha güçlenen Fransız teknik adam, basına kapattığı idmanlarda futbolcularına devamlı hücum ve şut çalışması yaptırıyor.

Golden başka bir şey düşünmeyen Le Guen, oyuncularına, 'Gol yesek dahi, yediğimizden daha fazla atmamız gerekiyor' diyerek maçın öneminden her dakika bahsediyor.

Kayserispor maçında taktiksel anlayıştan çok, hücum ve gol çalışması yaptıran Le Guen'in, bu düşüncesi Fatih Terim'in, 'Taktik maktik yok, bam bam bam' sözünü akıllara getiriyor.