Bursa
Açık
28°

Kurban eti nasıl taşınmalı?

YAŞAM , 31 Temmuz 2020 Cuma, 11:44

Kurban Bayramı'nın gelmesiyle birlikte birçok kişi kestikleri kurban etinin nasıl taşınması gerektiği konusunda bilgi edinmek için araştırma yapmaya başladı. Peki, kurban eti nasıl taşınır? Uzun yolda kurban eti nasıl saklanır? Kurban eti bozulmadan nasıl saklanması gerektiğini öğrenmek için haberimize bir göz atın.

Kurban eti nasıl taşınmalı?

Kurban Bayramı'nda kurban kesecek olan kişilerin bazıları memleketinde bazıları ise evine yakın bölgelerde kesimi yaptıracak. Peki, kurban eti nasıl taşınır? Uzun yolda kurban eti nasıl saklanır? Kurban eti bozulmadan nasıl saklanması gerektiğini öğrenmek için haberimize bir göz atın.

Kurban eti nasıl taşınır?

Kurban kestiğiniz yer evinize yakın ise etinizi büyük çelik tencerelere koyun. Kalın büyük çöp poşetleri uzmanlar tarafından pek önerilmemektedir. Kurban etinizi kısa mesafede taşırken arabanın klimasını açmayı ve içeri iyice soğutmayı unutmayın.

Uzun yolda kurban eti nasıl taşınır?

Kurbanını memlekette kesip evine getirecek olan kişiler ilk olarak etlerini küçük parçalar halinde bölüp buzdolabı poşetlerine koyar. Yolda taşımak için ise ilk tercih genellikle araç içi buzdolabı olur. Kurban etini en iyi şekilde koruyan araç içi buzdolapları işinizi oldukça kolaylaştırır. Eğer böyle bir imkanınız yok ise poşetlediğiniz etleri geniş bir kabın içine koyun ve altını buzlarla doldurup üzerine etleri dizin. Daha sonra üzerini örtün ve ortalama 2 - 3 saatte bir kontrol edin. Tüm bunları yaparken klimayı en soğuk derecede açmayı ihmal etmeyin.