Bursa
Açık
11.6°
enBursa Haber

'Kurban Bayramı'ndan önce ödeyeceğiz'

GÜNCEL , 26 Temmuz 2019 Cuma, 19:34

69. Geleneksel Hasat Bayramı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yağlı tohum ve hububatta bekleyen 1 milyar 200 milyon lira desteği, Kurban Bayramı'ndan önce ödeyeceğiz. Gıda güvenliğini garanti altına almak, altını çizerek söylüyorum; ülkemiz için aynı zamanda bir milli güvenlik meselesidir'' dedi.

'Kurban Bayramı'ndan önce ödeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) 69. Geleneksel Hasat Bayramı'nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türk tarımı adına gurur verici bir adım daha atmanın bahtiyarlığını yaşadık. Türkiye'nin ilk yerli üretim elektrikli traktörünün tanıtımını ve deneme sürüşünü yaptık.

Yağlı tohum ve hububatta bekleyen 1 milyar 200 milyon lira desteği Kurban Bayramı'ndan önce ödeyeceğiz.

Gıda güvenliğini garanti altına almak, altını çizerek söylüyorum; ülkemiz için aynı zamanda bir milli güvenlik meselesidir. Faizde 425 baz puan Merkez Bankası indirdi. Yüzde 24'ten 19,75'e düştü. Daha düşecek.

Yıl sonuna kadar daha da düşecek. Çiftçim yatırımcım faiz belası altında ezilmeyecek. Yatırım istihdam artacak. Türkiye büyümeye devam edecek.''

ERDOĞAN, YERLİ ELEKTRİKLİ TRAKTÖR DENEME SÜRÜŞÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Ve Orman Bakanlığı'nca düzenlenen Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) 69. Geleneksel Hasat Bayramı kapsamında buğday hasadı yaptı, yerli olarak geliştirilen elektrikli traktörün deneme sürüşünü gerçekleştirdi.

Erdoğan, TİGEM 69. Geleneksel Hasat Bayramı etkinliği kapsamında Polatlı Tarım İşletme Müdürlüğü'nde bulunan hasat alanına geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın okuduğu duanın ardından Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile biçerdövere bindi. Erdoğan, biçerdöveri kendisi kullanarak buğday hasadını gerçekleştirdi.

Erdoğan daha sonra hasattan elde edilen buğday hakkında TİGEM Genel Müdür Ayşe Ayşin Işıkgece'den bilgi aldı.

Bakan Pakdemirli ile bindiği Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan ve yerli olarak geliştirilen elektrikli traktörü de kullanan Erdoğan, traktörün arkasındaki pullukla tarla sürdü.

Traktör hakkında bilgi alan Erdoğan, katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Erdoğan, hasat alanında kendisini karşılayan Karaahmet Köyü çiftçileri ile de sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

Buğday hasadında Erdoğan'a Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Jülide Sarıeroğlu ve Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da eşlik etti.