Bursa
Çok Bulutlu
6.2°

Küme düşüren kadrodan kurtulduk!

BURSASPOR , 04 Eylül 2019 Çarşamba, 10:03

Tahta son günler açılmasına rağmen Bursaspor transfer dönemini oldukça hareketli geçirdi.

Küme düşüren kadrodan kurtulduk!

Küme düşen kadrodan büyük oranda kurtulduk. Yeşil beyazlılar, yepyeni isimlerle yola devam kararı alırken, özellikle Yevhen Seleznov transferi tüm camiayı heyecanlandırdı.

Transfer yasağını kaldırmasının ardından ilk gün 8 oyuncuyu kadrosuna katan Bursaspor, yaz transfer döneminin son gününde de 5 oyuncuyu renklerine bağladı. Transfer döneminin sona ermesine dakikalar kala yeşil beyazlılar, Burak Altıparmak, Igor Wanderson da Silva, Selçuk Şahin, Özer Hurmacı ve Yevgen Seleznov ile anlaşma sağladı.Bu oyuncularla birlikte Bursaspor, yaz transfer döneminde kadrosuna 13 oyuncuyu kattı.

BÜYÜK GÜÇ KATAR

Transfer tahtasını son günler açtırmasına rağmen kısa sürede önemli adımlar atıldı. Tahtanın kapalı oluşu nedeniyle birçok isim elden de kaçarken, bir kaç günlük süreçte önemli adımlar atılmasını camiayı oldukça memnun etti. Yeşil beyazlı taraftarları özellikle Seleznov transferi heyecanlandırdı. Süper Lig'de Karabükspor ve Akhisarspor formaları giyen Ukraynalı forvet, eski günlerine döndüğü takdirde Bursaspor için büyük güç olacak.

İŞTE AYRILANLAR

Muhammed Şengezer ve Muhammed Emin Sarıkaya'nın Başakşehir'e gitmesinin ardından ise Bursaspor'dan ayrılan oyuncu sayısı da 13 oldu. Geçen sezonki kümede düşen kadrodan kurtulan Bursaspor'dan ayrılan isimler şöyle: Umut Meraş, Ertuğrul Ersoy, Stephane Badji, Muhammed Şengezer, Furkan Özcan, Barış Yardımcı, Hürrem Akkuş, Muhammed Emin Sarıkaya, Okan Kocuk, Aytaç Kara, Santiago Vergini, Yusuf Erdoğan, Furkan Soyalp...