Bursa
Açık
31°

Kritik görüşme! EYT heyeti Cumhurbaşkanlığı'nda

GÜNCEL , 05 Eylül 2019 Perşembe, 12:49

Emeklilikte yaşa takılanların aylardır sabırsızlıkla beklediği randevu sonunda geldi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak ve dernek yöneticileri, Cumhurbaşkanlığına davet edildi. EYT heyeti, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Vedat Bilgin ile görüştü.

Kritik görüşme! EYT heyeti Cumhurbaşkanlığı'nda

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) 8 Eylül Pazar günü Ankara'da yapacağı miting öncesi flaş bir gelişme yaşandı.

Miting öncesi Ankara'da temaslarda bulunan EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, Cumhurbaşkanlığına davet edildi.

Özüpak ve EYTSYDD yöneticileri, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Vedat Bilgin ile görüştü.

Görüşmeye EYTYSDD adına Başkan Gönül Boran Özüpak, Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Öztel ile İstanbul ve Ankara EYT derneklerinin yöneticileri Cengiz Gökmen, Ersin Kotan ve Arzu Lastikçi katıldı.

Özüpak, görüşmeyi, sosyal medya hesabından "konum" bilgisi paylaşarak duyurdu.

SOSYAL POLİTİKALAR KURULU

Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki 9 kuruldan biri olan Sosyal Politikalar Kurulu, şu isimlerden oluşuyor:

Prof. Dr. Edibe Sözen, Dr. İbrahim Altan, Prof. Dr. Zülfihak Alphan, Prof. Dr. Mehmet Güllüoğlu, Dr. Murat Yılmaz, Prof. Dr. Vedat Bilgin, Prof. Dr. Vedat Işıkhan.

KURULUN GÖREV ALANI

Sosyal Politikalar Kurulu, ülkedeki sosyal yaşamı, toplum yoksul ve muhtaç bireylerinin hayatını ve aile hayatını iyileştirmeye yönelik kararların alınmasına katkı koymayı amaçlıyor. Kurul, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ortak çalışıyor.

Sosyal Politikalar Kurulu, ilk toplantısını 20 Kasım 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapmıştı.

SOSYAL POLİTİKALAR KURULU BAŞKAN VEKİLİ PROF. DR. VEDAT BİLGİN KİMDİR?

22 Eylül 1954'te Bayburt'ta doğdu. Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde "Şehirleşme ve Sanayileşme İlişkileri" konusunda master çalışmasını, "Türkiye'de Sanayileşme Politikaları ve Demokratikleşme Süreci" adlı çalışmasıyla da İktisat Sosyolojisi alanında doktorasını tamamladı. York Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Michigan Üniversitesinde "Orta Doğu Toplumlarında Modernleşme Sorunları" konulu uluslararası çalışmada yer aldı. Gazi Üniversitesi İİB Fakültesinde Öğretim Üyeliği, TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu. Çok sayıda yayımlanmış araştırma kitabı, makale ve çalışmaları bulunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilen Bilgin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İŞTE GÖRÜŞMEDEN ÇIKAN SONUÇ... OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...