Bursa
Açık
25°

Kraliyette son bakış

MAGAZİN , 17 Ocak 2020 Cuma, 13:24

Sadece İngiltere'de değil tüm dünyada bir anda gündemin ilk sırasına yerleşen Prens Harry ile Meghan Markle'ın kraliyet ailesinden ayrılık haberiyle ilgili gelişmeler, iddialar bitmek bilmiyor. Durum böyleyken eşi ve çocuğu Kanada'da bulunan, kendisi de ailesiyle birlikte tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra onların yanına gitmeye hazırlanan Prens Harry dün son kez resmi olarak görev başındaydı.

Kraliyette son bakış

Prens Harry, şimdiye kadar bütün hayatını geçirdiği sarayın konuk odasına resmi bir görevle son kez girdi. Onun bu anları da sosyal medya ekibi tarafından görüntülenip çiftin resmi Instagram sayfasında paylaşıldı.

34 yaşındaki Prens Harry, önümüzdeki yıl yapılacak dünya kupasında İngiltere'yi temsil edecek olan rugby takımının sporcuları ve yöneticileriyle Buckingham Sarayı'nda buluştu. Etkinlik boyunca güler yüzünü korusa da zaman zaman derin düşüncelere daldığı görüldü Prens'in.

Çiftin resmi Instagram hesabından da Prens Harry'nin saraydaki görüşme odasına giderken çekilen bir videosu paylaşıldı. O görüntülere eşlik eden şarkı ise ilginçti. Paylaşımda videoya eklenen şarkı The Stone Roses grubunun This is the One adlı şarkısı çalındı.

Birçok kişi şarkının sözlerini mesaj taşıdığını ileri sürdü. Şarkıda "Ülkeyi terk etmek istiyorum" ... "Doğduğum şehri yak"... "Beni yak ya da beni eve götür" gibi sözler yer alıyor. Fakat bazı kaynaklar bu şarkının etkinliğin organizatörleri tarafından seçildiğini ve takımın marşı olduğunu ileri sürdü.

Prens Harry ve Meghan Markle'ın sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamanın ardından Düşes, hemen oğlunun dadısıyla birlikte bulunduğu kaldığı Kanada'ya döndü. Prens ise ailesiyle görüşmelerini tamamlamak için Londra'da kaldı.

Bu arada İngiliz basınında Prens Harry ile Meghan Markle'ın bir daha asla İngiltere'ye dönmeyeceklerine dair iddialar da ortaya atılıyor.

Çift her ne kadar yılın yarısını Kanada'da yarısını da Londra'da yaşamayı planladıklarını söylese de bu iddialara göre gelişmeler tam tersini gösteriyor.
Çiftin ayrılık kararını ve sonrasını adım adım takip eden basına göre Harry ile Meghan'ın aslında bir daha Londra'da yaşamak gibi bir niyeti yok. Bunun en büyük kanıtı da kendilerine ait Frogmore Cottage'ın bütün çalışanlarının işine son verilmesi.

Çift, Kraliçe tarafından kendilerine düğün hediyesi olarak verilen bu konutu, oğulları Archie'nin doğumundan önce milyonlarca sterlin ödeyerek restore ettirmişti. Archie dünyaya gelmeden önce de Prens William ve Kate Middleton da dahil diğer bazı aile üyeleriyle birlikte yaşadıkları Kensington Sarayı'ndan buraya taşındılar.

İddialara göre Frogmore Cottage'da çalışanlar Buckingham Sarayı başta olmak üzere ailenin diğer konuklarında görevlendirilmeye başlandı. Eskiden beri bu konutta sadece küçük bir grup çalışan bırakılıyordu. İddialara göre yine aynı durum söz konusu.

Bu arada İngiltere'de bunlar yaşanırken Meghan Markle ise Kanada'da yeni hayatına başladı bile. Markle, önceki gün Vancouver kentinde bir kadın sığınağını ziyaret etti. Bu onun sansasyon yaratan ayrılık kararı sonrasında katıldığı ilk etkinlik oldu.