Bursa
Açık
23.2°

Koronovirüs gölgesindeki ilk sınav yarın

EĞİTİM , 13 Haziran 2020 Cumartesi, 14:07

Koronovirüs nedeniyle ertelenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) yarın yapılacak. Yetkililer, adayları bu yıl koronavirüs tedbirlerinin de göz önüne alınarak sınav merkezine gidilmesi konusunda uyardı.

Koronovirüs gölgesindeki ilk sınav yarın

2019-2020 eğitim öğretim yılının 2. dönemini koronovirüs salgını nedeniyle evlerinde geçiren öğrencilerinden son sınıf olanlar şimdilerde sınav stresi yaşıyor. Pandemi nedeniyle ertelenen LGS ve YKS için geri sayım devam ederken, daha önce 29 Mart'ta yapılacağı duyurulan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) yarın gerçekleştirilecek.

14 Haziran 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı saat 10:15'te başlayacak. Adaylar diğer sınavlarda olduğu gibi bu sınavda da daha erken saatlerde sınav binasında olmak zorundalar. Yetkililer, adayları bu yıl ek olarak koronavirüs tedbirlerinin de göz önüne alınarak sınav merkezine gidilmesi konusunda uyardı.

KORONOVİRÜS TEDBİRİ

Sınav salonlarında alınan tedbirlere bu yıl koronovirüs tedbirleri de eklendi. Sosyal mesafenin dikkate alınarak gerçekleştirilerek yapılacak olan sınavda öğrenciler, sınıflara maskeleriyle alınacak. İsteyen öğrenci sınav esnasında maskesini çıkartabilecek. Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları askeri öğrenci adayları Türkçe'den 40, Temel Matematik'ten 40, Sosyal Bilimler'den 20 ve Fen Bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 soruyu doğru cevaplamaya çalışacak. MSÜ adaylarının sınavda 135 dakika süresi olacak. Sınav sonuçları ise, sınavın yapıldığı yıl için geçerli olacak.