Bursa
Açık
5.6°
enBursa Haber

Koray Şener hakkında paylaşım yapan şahıs gözaltına alındı

SPOR , 05 Kasım 2018 Pazartesi, 17:36

Galatasaray-Fenerbahçe derbi maçında tribünde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Koray Şener hakkında paylaşımlarda bulunan şahıs gözaltına alındı.

Koray Şener hakkında paylaşım yapan şahıs gözaltına alındı

Emniyet Genel Müdürlüğü, derbi maçta hayatını kaybeden Koray Şener hakkında, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği değerlendirilen paylaşımlarda bulunan "@oknnctnnn" isimli instagram hesabı sahibinin gözaltına alındığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:
"02/11/2018 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe futbol müsabakası öncesi tribünde kalp krizi geçirerek fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Koray Şener isimli şahıs üzerinden, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği değerlendirilen paylaşımlarda bulunan "@oknnctnnn" isimli instagram hesabı yöneticisine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde açık kimliği ve adresi tespit edilen O.Ç. isimli şahıs gözaltına alınmış ve hakkında adli işlem başlatılmıştır. Hayatını kaybeden sporseverimiz Koray Şener'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına Fenerbahçe Kulübüne ve tüm sporseverlere başsağlığı dileriz.

Türk Polis Teşkilatı olarak sosyal medya üzerinden bu ve buna benzer paylaşımlarda bulunan, sporda şiddet ve düzensizliğe sebep olan şahıs ve şahıslar ile mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz."