Bursa
Çok Bulutlu
31.5°

'Köpek Filmi' Bursa'da

KÜLTÜR-SANAT , 22 Ekim 2019 Salı, 16:24

Sokak köpeklerinin yaşam mücadelesini anlatan "Köpek Filmi" bu hafta sonu Bursa'da gösterilecek. Konak Kültürevi'ndeki film gösteriminin ardından Filiz Mungan ve Cem Hakverdi'nin katılımıyla bir de söyleşi gerçekleştirilecek.

'Köpek Filmi' Bursa'da

Bursa'da Nilüfer Belediyesi'nin kültür sanat çalışmaları kapsamında bu hafta sonu dikkat çekici bir etkinlik var.

Yönetmenliğini Cem Hakverdi'nin yaptığı "Köpek Filmi", Bursa'da ilk kez gösterilecek.

Film gösteriminin ardından Cem Hakverdi ve Filiz Mungan'ın katılımıyla bir de söyleşi yapılacak.

Nilüfer Belediyesi'nin, duyurusunu, "Çevremizde sokak köpeklerini görmeye alışkınız. Yaşam koşulları hakkındaki düşüncelerimiz etrafımızda gördüklerimizle sınırlı. Oysa Türkiye'de yüz binlerce sokak köpeği yerleşim merkezlerinden uzakta yaşam mücadelesi veriyor. Bu köpeklerin çok azı hayatta kalabiliyor. O da hayvanseverlerin olağanüstü çabası sayesinde" sözleriyle yaptığı etkinlik 26 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 19:00'da Konak Kültürevi'nde gerçekleşecek.

'KÖPEK FİLMİ'

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü Öğretim Görevlisi Cem Hakverdi'nin, sokak köpeklerinin zorlu yaşam koşullarına dikkat çekmek amacıyla gçektiği Köpek Filmi"nin Türkiye'deki ilk gösterimi 12 Nisan 2019'da 38. İstanbul Film Festivali kapsamında Pera Müzesi'nde yapıldı. Çekimleri iki yıl boyunca İstanbul, Ankara, Nevşehir, Mardin, Antalya, İzmir ve Kars'ta gerçekleştirilen "Köpek Filmi", festival yolculuğuna 38. İstanbul Film Festivali'nin ardından 14 Nisan 2019'da 42. International Wildlife Film Festival'de devam etti.

Hakverdi, "Köpek Filmi" ile sokaklarda, yerleşim merkezlerinden uzaklarda yaşam mücadelesi veren köpeklerin yaşamlarından ve onları hayatta tutmaya çalışan insanların çabalarından kesitler sunuyor.