Bursa
Çok Bulutlu
21°

Komedyen devlet başkanı Türkiye'de kebap yaptı

DÜNYA , 29 Nisan 2019 Pazartesi, 10:46

Ukrayna'da yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda mevcut Devlet Başkanı Petro Poroşenko'ya tarihi fark atarak zaferini ilan eden komedyen Vladimir Zelenskiy'nin Türkiye tatili bitti.

Komedyen devlet başkanı Türkiye'de  kebap yaptı

Bodrum'un Güvercinlik Mahallesi'ndeki beş yıldızlı bir otelde üç gün tatil yapan Ukrayna'nın yeni Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, sabah saatlerinde otelden çıktı. Çıkış anında Zelenskiy, kendisini uğurlayan yetkililerle tek tek tokalaşıp vedalaştı. Milas-Bodrum Havalimanı VIP girişinde Muğla Valisi Esengül Civelek ve Milas Kaymakamı Eren Arslan'ın da olduğu yetkililerce karşılanan Zelenskiy, daha sonra tarifeli uçakla ilçeden ayrıldı.

Golf aracıyla oteldeki otomobiline getirilen Zelenskiy daha sonra tarifeli uçakla Ukrayna'ya döndü.

Bodrum tatilini güzel anılarla geride bırakan Zelenskiy ve ailesi, Bodrum Milta Marina içerisindeki bir ocakbaşı restoranda, et ürünlerinden oluşan özel bir menüden yemek yemişti. İşletme yetkilileriyle de keyifli zaman geçiren Cumhurbaşkanının mutluluğu, bir ara ocakbaşına geçerek et pişirirken çekilen fotoğraf karesine de yansımıştı.

Ukrayna'da yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda komedyen Vladimir Zelenskiy yüzde 73,22 ile seçimin galibi olmuş, rakibi ve mevcut Devlet Başkanı Petro Poroşenko ise yüzde 24,45'te kalmıştı.