Bursa
Çok Bulutlu
22.8°

'KOBİ'lerin ana büyümesini e-ticaret tetikleyecek'

EKONOMİ , 28 Ocak 2020 Salı, 13:09

Dijital dönüşüm süreçlerinde mevcut meslek alanlarının yüzde 47'sinin geçerliliğini yitirmesi ve Türkiye'de şu an yüzde 5 olan e-ticaret satışlarının giderek daha da artması bekleniyor. Bursa'da düzenlenen e-ticaret zirvesinde enBursa.com'a konuşan Trendyol Group Marketplace ve İş Geliştirme Direktörü Burcı Yaşar, bu yeni duruma ayak uyduran ve doğru pozisyon alan KOBİ'lerin süreçten güçlenerek çıkacağını söyledi.

'KOBİ'lerin ana büyümesini e-ticaret tetikleyecek'

Hafta sonu Tüm Etkin Sanayici İş Adamları ve İş Kadınları Federasyonu (TESİAD) tarafından Bursa'da düzenlenen zirvede e-ticaret tüm yönleri ile ele alındı.

Trendyol Group Marketplace ve İş Geliştirme Direktörü Burcu Yaşar , Türkiye'de e-ticaret ağının giderek güçleneceğini ve bu duurmun KOBİ'ler için yeni fırsatlar sunduğunu söyledi.

Yaşar, şöyle konuştu:

'2022'DE YÜZDE 22'LERİ BULACAK'

"Bizim KOBİ'lere söyleyeceğimiz şeyler var. Artık dünya değişiyor. E-ticaret Türkiye'de şuan yüzde 5'lerde ama 2022'de yüzde 22'lere kadar artacak. Aslında bütün KOBİ'lerin ana büyümesini e-ticaret tetikleyecek. Türkiye'de hem lojistik altyapıları hem de kredi kartı penetrasyonu oldukça gelişmiş durumda. Aslında bu gücü kullanarak KOBİ'lerimiz işlerini e-ticaret alanında büyütebilirler."

Yaşar, e-ticarette müşteri memnuniyeti ve güveninin önemini ise şu sözlerle ifade etti:

'ÖNEMLİ OLAN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE GÜVENİ'

"E-ticarette müşteri memnuniyeti ve güveni çok önemli. O yüzden bazen daha fazla satmayı 2. plana atabiliyoruz. O yüzden herkes bizim platformumuzda satıcı olamaz. Satıcı puanı düşük olanların girmesine izin vermiyoruz. Çünkü müşteri memnuniyeti her şeyden daha önemli. Satıcılarımızda da aynı kalitede büyümeyi hedefliyoruz. Amacımız platform hizmeti sunmak ve satıcılarımızla müşterilerimizi bir araya getirmek. Yıl içerisine yaydığımız kampanya dönemleri ile de pazarlama yatırımlarımızı sürdürüyoruz."