Bursa
Çok Bulutlu
20.3°

Kızılay Bursa'dan yardım seferberliği

BURSA , 16 Mayıs 2020 Cumartesi, 14:07

Türk Kızılay Bursa Şubesi, içinde bulunduğumuz Ramazan Ayı ve salgın tehdidi ile mücadele günlerinde ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor. Çalışmalar kapsamında şehrin bin 20 noktasında ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi, kıyma, kavurma konservesi ve çocuk kıyafeti yardımında bulunuldu.

Kızılay Bursa'dan yardım seferberliği

Yardım seferberliğinin startı Kızılay Plaza önünde verildi.

Kızlay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, "Ramazan vesilesi ile Kızılay ihtiyaçları giderme noktasında elinden geleni yapmaya gayret etmektedir. Bu sene Covid süreci ile başlayan ihtiyaçlar biraz daha erkene gelmiş oldu. Biz de Türk Kızılay'ı olarak Bursa'da olduğu gibi bütün şubelerimizle Vefa Sosyal Destek Grupları içerisinde vatandaşlarımıza yardımları ulaştırmaya gayret ediyoruz." dedi.

63 personel ve 157 araçla Bursa'nın bin 20 noktasında ihtiyaç sahiplerine ulaşacaklarını söyleyen Gürkan, şöyle konuştu:

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN...

'TÜRKİYE GENELİNDE 10 MİLYON VATANDAŞA...'

"Öncelikle bu yardımlar içerisinde gıda erzak kolilerinin dağıtılması, her akşam binlerce noktaya sıcak yemeklerin verilmesi, işsiz kalanlara nakit yardımların yapılması, çocuklara bayramlık ve bayram harçlığı gibi ciddi manada bir yardım yapılmaktadır. Bu yıl genel merkezimizin ciddi bir bütçesi vardır. 50 milyon bütçe ayrılarak hedefimiz Türkiye'de bulunan 10 milyon vatandaşımıza bir şekilde dokunmak. Bağışçılar ve hayırseverler desteği ile biz bunları yerine getirebiliyoruz. Kızılay'ın en önemli özelliği bir emanet müessesesi olması. Gönüllülere, ve bağışçılara çok teşekkür ediyoruz."

Hollywood'un en çalışkan isimleri belli oldu
Hollywood'un en çalışkan isimleri belli oldu
Yaylalarda görsel şölen
Yaylalarda görsel şölen
Türkmen Şelalesi hayran bırakıyor
Türkmen Şelalesi hayran bırakıyor
Tabiat harikası Limni Gölü
Tabiat harikası Limni Gölü