Bursa
Açık
23.2°

Kızılay Bursa'da sel mağdurlarına desteğini sürdürüyor

BURSA , 24 Haziran 2020 Çarşamba, 14:05

Türk Kızılay Bursa Şubesi, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketi ile birlikte bölge halkına destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Kızılay Bursa'da sel mağdurlarına desteğini sürdürüyor

Türk Kızılay Bursa Şubesi, geçtiğimiz günlerde yaşanan, can ve mal kaybına neden sel felaketinde oluşan yaraları sarmak için felaketin yaşandığı ilk anlardan itibaren bölgede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bölge halkına sıcak yemek ve ihtiyaç sahiplerine temel gıda malzemeleri ile hijyen setleri dağıtan Türk Kızılay Bursa ekipleri, afetzedelerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması için çalışıyor.

Bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan, bölgede yaşanan afet olayında zarar gören vatandaşlara ve bölgede hizmet veren ekiplere üç öğün olmak üzere yiyecek ikramları ile bölgedeki ihtiyaç sahiplerine temel gıda malzemeleri ile hijyen setleri dağıtımları gerçekleştirdiklerini belirtti. Bölgede oluşan felaketin ardından yaraların bir an önce sarılması adına bölgedeki çalışmalarını aralıksız olarak sürdüreceklerini ifade eden Davut Gürkan, olayda yaşanan can kayıplarından dolayı bölge ve Bursa Halkı'na başsağlığı diledi.