Bursa
Açık
23.1°

Kısıtlama kalktı! İşte Bursalıların hafta sonu planları...

BURSA , 05 Haziran 2020 Cuma, 17:08

Hafta sonu uygulanması planlanan sokağa çıkma kısıtlaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla kaldırıldı. Bursalılar, uzun bir aradan sonra yasaksız bir hafta sonuna hazırlanıyorlar.

Kısıtlama kalktı! İşte Bursalıların hafta sonu planları...

Kendilerini yeni normal kapsamında hafta sonuna hazırlayan Bursalılar 'kısıtlama var' açıklamasıyla önce hayal kırıklığı yaşadı, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'kısıtlamalar kaldırıldı' açıklamasıyla yeniden plan yaptı.

1 Haziran'dan itibaren sosyal hayata kademeli geçiş yapan Türkiye, 14 hafta sonra ilk kez sokağa çıkma kısıklaması olmaksızın bir hafta sonu geçirecek.

ESNAF UMUTLU

Bir haftadır yeni normal tedbirlerle hizmet veren esnaf, kısıtlamanın olmadığı pandeminin 15. hafta sonuna hazırlıklarını yaptı.

Şehirler arası kısıtlamaların da kalkmasıyla birlikte şehir dışından gelecek misafirler için hazırlık yapan esnaf, pandemi döneminde yaşadığı sıkıntılı zamanların bitmesini ve yüzünün gülmesini istiyor.

BURSALILAR HAFTA SONU EVDE KALMAK İSTİYOR

Hafta sonlarını evde geçiren vatandaş bu kez mesire ve piknik alanlarda ya da sahillere gitmenin hayalini kuruyor.

Bazı vatandaşlar ise bu hafta sonu da evde kalmak istiyor. Her ne kadar kısıtlamalar kalksa da tedbiri elden bırakmak isteyemeyen aileler evde zaman geçirmeyi planlıyor.