Bursa
Çok Bulutlu
21.8°

Kilolu kadınlara başrol verilmiyor!

MAGAZİN , 02 Eylül 2020 Çarşamba, 14:47

Kasım ayında oğlu Fikret Ali'yi kucağına alarak ilk kez annelik duygusunu tadan oyuncu Hazal Kaya, kadınların sektörde yaşadığı sıkıntılara değindi. Kaya, "Dizi sektörü 'kilolu' diye kadına başrol vermiyor. Bu algı çok klişe ve yanlış" diyerek sitem etti

Kilolu kadınlara başrol verilmiyor!

Meslektaşı Ali Atay ile evli olan Hazal Kaya, kasım ayında oğlu Fikret Ali'yi kucağına aldıktan sonra bir süre ekranlara ara vermişti. 'Benden Ne Olur?' filmi ile setlere geri dönen Kaya, Elle dergisine konuşarak sektörün, kadın oyunculara bakışını değerlendirdi. Samimi itiraflarda da bulunan 29 yaşındaki oyuncu, takoz kullandığı ve şeker hastalığı nedeniyle aldığı kilolar yüzünden, sosyal medyada kendisine yaralayıcı şeyler yazıldığını söyledi.

Hazal Kaya, "'Bunu hassas insanlara yaptığınızda, zayıflama haplarıyla kendilerini öldürmelerine bile sebep olabiliyorsunuz, yapmayın!' dedim. Bu uğradığım şiddet, başkalarına güç vermek arzusu yarattı" şeklinde konuştu. Kaya, daha sonra şunları anlattı:

*Kilo aldığım dönemde dergiler için kapak çekimine gidip, sonrasında iç sayfalara alındığımı öğrendiğim oldu. Dizi sektörü de 'kilolu' diye kadına başrol vermiyor. İnsanlar güzellik standartlarına uyan kadınları izlermiş... Zayıf ya da güzel kadınlar da sadece öyle oldukları için başarılı olmuyor. Bu algı da çok klişe ve yanlış. Bu değersizleştirmenin bir parçası.