Bursa
Açık
28.7°

Kılıçdaroğlu'ndan Bozbey kararı!

BURSA , 08 Ocak 2020 Çarşamba, 12:52

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 31 Mart'ta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan Mustafa Bozbey'den çalışmalarını sürdürmesini istediği ileri sürüldü.

Kılıçdaroğlu'ndan Bozbey kararı!

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, bugünkü köşe yazısında kongre sürecindeki CHP'ye dair kulis bilgileri aktardı.

31 Mart seçimlerinden sonra CHP Bursa İl Örgütü içerisinde yaşanan gerilimin ayyuka çıktığını aktaran Özdal, CHP eski Milletvekili Kemal Demirel'in kızı Çağrı Demirel'in düğününe davet edilen Kılıçdaroğlu'nun, yaşanan bu gerilime kızdığı için düğüne katıladığını yazdı.

"Ancak Kılıçdaroğlu, Kemal Demirel ile bir sorunu olmamasına rağmen düğüne katılmadı. Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresine Bursa'daki kavgaya kızdığı için düğüne gitmediğini söylediği öne sürülüyor" diyen Mustafa Özdal, Kılıçdaroğlu'nun 31 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve seçimi yüzde 4'lük bir farkla kaybeden Mustafa Bozbey için de planları olduğunu yazdı.

Kılıçdaroğlu'nun Bozbey için "Mustafa Bozbey'i 5 yıl daha taşıyalım, unutturmayalım" dediğini söyleyen Özdal, "Yani öyle anlaşılıyor ki Kılıçdaroğlu'nun 5 yıl sonraki planlamasında da Bozbey'i aday göstermek var" yorumunu yaptı.