Bursa
Açık
25.2°

Kılıçdaroğlu böyle izledi

GÜNCEL , 17 Nisan 2019 Çarşamba, 17:41

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mazbata aldığı anları televizyondan izledi. Kılıçdaroğlu, yaptı ilk açıklamada, "Huzurluyum, duyguluyum büyük bir başarı elde ettik" dedi.

Kılıçdaroğlu böyle izledi

İstanbul'da 31 Mart'tan bu yana devam eden sayım bitti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatayı aldığı anları böyle takip etti.

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun mazbatayı almasının ardınan, "Huzurluyum, duyguluyum, büyük bir başarı elde ettik Türkiye için çocuklarımız için onların geleceği için demokrasi için hep birlikte huzur içinde yaşamak için bu başarı bu topluma hizmet etmek için yola çıkan insanların başarısıdır. Bu başarı birlikte yaşamak isteyen milyonların başarısıdır. Dolayısıyla mutluluğumu böyle anlatabiliyorum. Milletveki arkadaşlarım, genel başkan yardımcısı arkadaşlarım, grup başkanvekillerim ve CHP'nin bütün personeli gecesini gündüzüne katarak çalıştı çaba harcadı emek harcadı ve güzel bir sonuç elde ettik Türkiye'ye hayırlı olsun. " dedi.