Bursa
Açık
20.6°

Karavanda talep patlaması

BURSA , 29 Mayıs 2020 Cuma, 14:28

Koronavirüs salgını tüm dünyada insanların günlük alışkanlıklarını değiştirdi. Salgın nedeniyle kalabalık ortamlardan çekinen çok sayıda aile oteller yerine karavanlara yönelmeye başladı. enBursa.com'a konuşan Karavan Sepetim Satış Direktörü Selin Nur Kulbey, karavan taleplerinde yüzde 75 artış yaşandığını söyledi.

Karavanda talep patlaması

Koronavirüs salgını tatil planlarında da değişikliğe yol açtı. Hızla normalleşme adımları atılsa da kaygı duyan aileler kalabalık oteller yerine karavana yönelmeye başladı. enBursa.com'a konuşan Kulbey, şunları söyledi:

"TALEP YÜZDE 75 ARTTI"

"Özellikle salgın nedeniyle talep çok fazla arttı. Yüzdeye vurmak gerekirse yüzde 75 oranında arttığını söyleyebilirim. İnsanlar artık oteller ve yemekler konusunda kaygı duyuyor ve bu da onları daha steril olmaya itti. Dolayısıyla evde nasıllarsa karavanda da öyleler."

Karavan Sepetim Satış Direktörü Selin Nur Kulbey, en çok çekme karavanın tercih edildiğini söyledi ve nedenlerini şöyle sıraladı:

"EN ÇOK İLGİ ÇEKME KARAVANA"

"Karavanda çekme ve motokaravan olarak iki seçenek var. Vatandaşların özellikle çekme karavana talebi daha yüksek. Çünkü bütçelerine daha uygun karavan bulabiliyorlar. Her bütçeye uygun karavan bulunabiliyor Türkiye'de. Yerli karavan firmaları da çok arttı."

Peki karavan fiyatları hangi aralıkta ve herkes karavan kullanabilir mi? İşte Kulbey'in yanıtı:

FİYAT VE KULLANMA ŞARTLARI

"35 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcı bulabiliyor karavanlar. Tabii ki bu içine koyduğunuz malzemeye ve kalitesine göre değişebiliyor. Yerli karavanda 35-150 bin lira arasında bir skala var. 750 kilo sınırı var karavanlarda. 750 kilo altında herhangi bir ehliyet, vergi gibi bir durum olmuyor. Yani B sınıfı ehliyetle çeki demirli bir aracınız varsa o karavanı istediğiniz yere götürebiliyorsunuz. Tek şartı karavanın 750 kilo altında olduğuna dair bir belge var. Bu belgeyi göstermeniz yeterli. 750 kilo üstünde ise ona göre ehliyet ve muayene kuralları var ve bu karavanları her araçla çekemiyorsunuz. Ehliyetten de dolayı Türkiye'de 750 kilo altı karavanlar daha yoğun ilgi görüyor."

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN...