Bursa
Çok Bulutlu
21.8°

Karar davası 8 Eylül'de görülecek... Begüm için adalet!

BURSA , 04 Eylül 2020 Cuma, 13:16

İstanbul'da cinayet gibi bir kazaya kurban giden Bursalı Begüm Kartal'ın ailesi, 8 Eylül'de görülecek karar davası öncesi kamuoyuna çağrıda bulunuyor: "#BegümİçinAdalet"

Karar davası 8 Eylül'de görülecek... Begüm için adalet!

İstanbul Küçükçekmece'de 21 Temmuz Pazar akşamı meydana gelen kazada, makas atarak ilerlediği iddia edilen iki otomobil, önce çarpıştı, ardından otobüs durağında bekleyenlerin arasında daldı. Feci kazada 8 kişi yaralanırken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 1. sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Begüm Kartal, yaşam mücadelesini 1 gün sonra kaybetti.

Hayatının baharında trafik magandalarının kurbanı olan Begüm Kartal, Bursa'da toprağa verilirken, 4 cana da umut oldu. Begüm'ün beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından organ bağışı kararı alan baba Haluk ve anne Melek Kartal, şimdi de büyük bir hukuk mücadelesine girişti.

Yasal sınırıın 3 katı alkollü olduğu ve kazayı aşırı hız yüzünden yaptığı belirlenen Fatih Sezer'in karar duruşması 8 Eylül'de görülecek.

Karar davası öncesi sosyal medya üzerinden başlatılan "#BegünİçinAdalet" kampanyasını hatırlatan Kartal ailesi, trafik kazalarına ilişkin farkındalık yaratmayı amaçlıyor.