Bursa
Parçalı Bulutlu
31.8°

Karamollaoğlu: 'Twitter adliye koridorlarına döndü'

GÜNCEL , 26 Ağustos 2020 Çarşamba, 15:53

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bir ülke düşünün ki millet adaleti sosyal medya üzerinden sağlamaya çalışsın. Adeta Twitter adliye koridorlarına döndü." dedi.

Karamollaoğlu: 'Twitter adliye koridorlarına döndü'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat Eğitim Merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin konuştu. Karamollaoğlu, "Bugün Türkiye'nin her alanda devasa problemleri var ama en büyük problem adalet mefhumunun bozulmasıdır. Bir ülke düşünün ki millet adaleti sosyal medya üzerinden sağlamaya çalışsın. Her gün Twitter'da bir suçlunun yakalanıp ceza alabilmesi için kampanyalar düzenlenir hale geldi. Adeta Twitter adliye koridorlarına döndü." dedi.

MALAZGİRT ZAFERİ İLE BARIŞ VE ESENLİK GELDİ

Anadolu'nun barış ve esenlik yurdu haline gelmesini sağlayan Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümünün kutlandığını belirten Karamollaoğlu, bu zaferin Anadolu'nun kapılarının Türk milletine açılmasının simgesi olduğunu ifade etti.

HAÇLI SEFERLERİNİ GÖĞÜSLERİNDEKİ İMANLA SÖNDÜRDÜLER

Karamollaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın da 98. yıl dönümünün kutlandığını hatırlatarak, bu zaferle o tarihte yaşanan büyük imkansızlıklara rağmen manda ve himayeyi kabul etmeyen ve tam bağımsızlık yolunda canını vermeyi göze alan Milli Mücadele kahramanlarının, Anadolu'da icra edilmeye çalışılan haçlı seferlerini göğüslerindeki imanla söndürdüğünü dile getirdi.

TARİHİ OLAYLARI KUTUPLAŞTIRMA ARACINA DÖNÜŞTÜRMEYİN

Karamollaoğlu, tarihi olayları anarken, bir uyarı yapmayı da kendisine bir görev addettiğini vurgulayarak, "Tarihi olayları bir kutuplaştırma aracına dönüştürmek bilinmeli ki hiç kimseye fayda sağlamaz. Bu tarih hepimizin tarihidir. Malazgirt de bizimdir, 30 Ağustos da bizimdir. İstanbul'un fethi de bizimdir, 23 Nisan da bizimdir. Bu anlayışa ne kadar sahip çıkarsak, bu ülkede birlik beraberliği o kadar koruyabiliriz kanaatindeyim." diye konuştu.

GİRESUN'DAKİ FELAKET BİR SONUÇTUR

Giresun'da yaşanan sel felaketi sonrasında ortaya çıkan tablonun milleti derinden üzdüğünü belirten Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

"Bilmeliyiz ki bu felaket bir sonuçtur; neyin sonucu? Doğayı betona kurban etmenin sonucu. Şehrin silueti bozuldu diyorlar, eğer siz doğanın siluetini bozarsınız elbette bu felaketlerle karşı karşıya geliriz. Böyle bir felaketle karşı karşıya kalmamak için madde madde önerilerimizi sıralamak istiyorum:

1. Betonlaşma zihniyetinden ülkemiz muhakkak kurtarılmalıdır

2. İmar izinlerinde çevre faktörü dikkate alınmalı, dere yataklarına bina yapımına izin verilmemelidir.

3. HES'lerin doğaya yaptığı tahribatı gidermek için gerekli tedbirler alınmalıdır. Buradan sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyor, bütün Giresun halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bir daha böyle bir felaketle karşılaşmaktan bütün milletimizi korusun."

Karamollaoğlu, Adana'nın Kozan ilçesindeki orman yangınıyla ilgili süreci yakından takip ettiklerini anlatarak, Kozan halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.